Beykoz Artvinliler Derneği'nde bayram buluşması!

Beykoz Artvinliler Derneği'nde bayram buluşması!

Beykozlu Artvinliler, Kurban Bayramı'nın 4.gününde bayramlaşmak üzere bir araya geldi.

Beykoz Artvinliler Derneği, Kurban Bayramı'nın 4.gününde dernek bünyesinde bayram buluşması düzenledi.

Dernek Başkanı Mehmet Uzun ve yönetim kurulunun organizasyonu sonucunda Dereseki'de bulunan dernek binasında bir araya gelen dernek üyeleri, hem bayramlaştılar hem de beraber olmanın keyfiyle sohbet ettiler. Beykozlu Artvinlileri, bayram gününde Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Hakan Bekar'da yalnız bırakmadı. Dernek üyeleri ile sohbet eden Hakan Bekar, gençlere yönelik olarak ihtiyacı olanlara burs verebileceklerini söyledi.

Dernek Başkanı Mehmet Uzun'da bir çok gence burs ve iş imkanı sağladıklarını, bundan sonrada ellerinden geldikleri kadar gençlerin yanında olmaya çalışacaklarını söyledi. Herkesin bayramını kutlayarak sözlerine başlayan Uzun, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Aynı bayrak altında, bu güzel bayram gününde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Burada bulunmanızdan ötürü sizlere yönetim kurulu ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Bayramınız kutlu olsun... Yıl içerisinde bir sürü etkinlikler yaptık. Yaptığımız etkinlikler: Kurban Bayramı'nda sizlerin katkılarıyla kurban birliği toplayarak bunları derneğe katkı olarak sağladık ve bu katkıları da Hopa'da zarar gören bir ortaokula maddi yardım olarak gönderdik. Sadece bir fotokobi makinesi kaldı. Onu da Beykoz Belediyesi'nin desteğiyle oraya göndereceğiz. Bu yıl iki kez Feshane etkinliklerine katıldık. 7 Mart etkinliklerine katıldık, biliyorsunuz bizim için önemli bir tarih. Çünkü, Artvin'in kurtuluşu. Anneler Günü dolayısıyla annelerimize kahvaltılı bir organizasyon gerçekleştirdik. Gençlerimize yönelik piknik faaliyeti düzenledik. İftar organizasyonları yaptık. Mavi Karadeniz programı da yaptık. Derneğimizin folklor ekibi yıl içerisinde bir çok kez sahne aldı. Bu etkinliklerimiz gelecek günlerde de devam ettirmeyi düşünüyoruz. Sizlerin katkıları ve önerileriyle bu yola devam edeceğiz”.

Bayramlaşma, hatıra fotoğrafı ile son buldu. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.