Beykoz'un ulaşım sorunları masaya yatırıldı

Beykoz'un ulaşım sorunları masaya yatırıldı

Beykoz Belediyesi, ilçedeki ulaşım ağını genişletmek ve ilave otobüs taleplerini iletmek amacıyla İETT yetkilileriyle bir araya geldi.

İlçedeki ulaşım konusunda yeni yollar ve projeler geliştiren Beykoz Belediyesi, İETT ile koordinasyon ve işbirliğini sürdürüyor. Beykoz Belediyesi ilçedeki ulaşım ağını genişletmek, yeni güzergâhlar ve ilave otobüs taleplerini iletmek amacıyla İETT Daire Başkanları ve müdürleriyle bir araya geldi.

Belediye Başkan Yardımcıları M. Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk ve Başkan Danışmanı Erdoğan Coşkun Çap'ın yer aldığı toplantıya İETT adına Otobüs İşletme Daire Başkanı Ayhan Ayvaz, Ulaşım Planlama Daire Başkanı İhsan Eroğlu, İşletme Yönetim Müdürü Fatih Özcan ve Anadolu 1. Bölge Müdürü Burak Sevim katıldı.

Toplantıda otobüs sayılarının artırılması, yeni belirlenecek güzergâhlar, yoğun lokasyonlar, yolcu sayıları, kısa mesafeli otobüsler ve yeni otobüs verilecek yollar hakkında vatandaşlardan gelen talepler birebir en yetkili idarecilere iletildi.

Yeni mahalle olan köy otobüslerinin çok uzun mesafe gittiği üzerinde özellikle durulan görüşmede Beykoz'dan Ümraniye'ye giden otobüslerin doluluk oranının azaltılması ve sefer sayılarının artırılması, Kadıköy otobüslerinin sayısının artırılması kararı verildi. Araç sayısı artırılan mahallelerle birlikte pik saatlerde yaşanan sıkışıklıklar ve sorunlar da birebir yerinde incelenecek. Özellikle yoğun saatlerde otobüslere binecek yetkililer olumsuzlukları anında tespit ederek raporlayacaklar. Hazırlanan raporlar doğrultusunda daha hızlı ve etkin çözüm üretilmesi hedefleniyor.

Okulların açılmasıyla yaşanacak yolcu sayısındaki artışın ve yoğunluğun da ilave otobüslerle ve ek seferlerle çözülmesi amaçlanıyor.

Toplantının ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i de makamında ziyarete eden İETT heyeti, görüşülen konular hakkında kendisine bilgi verdiler. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.