Suriyeli kardeşlerimiz için 3. tır daha yola çıktı

Suriyeli kardeşlerimiz için 3. tır daha yola çıktı

Beykoz Belediyesi, Deniz Feneri Derneği ve duyarlı ilçe sakinlerinin desteğiyle Suriye halkı için yardımlarını sürdürüyor. 

Beykoz'daki atık getirme merkezinde toplanan 1 tır dolusu giysi ayrıştırma işleminin ardından Deniz Feneri Derneği aracılığıyla Suriyeli mülteci kardeşlerimize gönderildi. Beykoz Belediyesi'nin organizasyonu ve duyarlı ilçe halkının desteğiyle, kazak, gömlek, elbise, pantolon, ceket, tişört ve muhtelif çocuk giyimi malzemelerinden oluşan 54 Bin 820 parça giysi toplandı.  

Toplanan yardım malzemeleri Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk ve Temizlik İşleri Müdürü Nihat Mutlu tarafından, Deniz Feneri Derneği Lojistik Sorumlusu Ayhan Kaya'ya teslim edildi.

Türk devletinin Suriye halkına kucak açarak Dünya'ya örnek bir kardeşlik sergilediğini vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Deniz Feneri Derneği vasıtasıyla Suriyeli kardeşlerimiz için 3. yardım tırını uğurladık. Bizler tarih boyunca nerede bir mazlum varsa onların imdadına koşan necip bir milletiz. Buradan yola çıkan  yardım tırı aynı zamanda Beykoz halkının güzelliğinin ve yardımseverliğinin göstergesidir. Allah izin verdiği sürece Suriyeli kardeşlerimizin yanlarında olacağız. İlçe sakinlerimize duyarlıkları dolayısıyla çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.