5. MarmaRUN koşusu Beykoz’da gerçekleşti

Beykoz’da geleneksel hale gelen bu yıl 5.si düzenlenen MarmaRUN koşusu Cumhuriyet'in 100. yılında ‘Boğaz’da Koşuyoruz’ sloganıyla gerçekleştirildi.
  • 9.10.2023 16:28:09

Marmara Üniversitesi Mezunlar Ofisi tarafından tertiplenen yarış mezun öğrenciler ve sporseverlerin katılımıyla renkli ve sportif anlara sahne oldu.

Anadolu Hisarı Küçüksu Kasrı önünden verilen startla sahilde 10 km ve 5 km olmak üzere iki kategoride koşan katılımcılar Çubuklu İskelesi'nden geri döndü.  Boğaz’ın manzarasında koşu deneyimi yaşayan katılımcılar, spor ortak paydasında buluşmanın yanı sıra anılarını tazeleme fırsatı da buldu.

5. MarmaRUN Koşusu’nda 10 K erkekler genel klasmanda İrem Can Ayaz, kadınlar genel klasmanda ise Ezgi Kesgin Hacca birinci oldu. 10 K erkek öğrenci kategorisinde Mikail Al, kadın öğrenci kategorisinde ise Büşra Kaya ilk sırayı aldı. 

5 K erkeklerde genel klasmanda Aykut Kayan, kadınlar genel klasmanda ise Ayşegül Canik birinciliği elde etti. 5 K erkek öğrenci kategorisinde Emirhan Birinci, kadın öğrenci kategorisinde ise Umahan Şahin birinci oldu.

Yarış sonunda,  Küçüksu Çayırı’nda yapılan ödül töreniyle farklı kategorilerde dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

 

İlgili Haberler

Beykoz’da suya zam geldi!
  • 13.06.2023 00:00:00