Üçüncü köprü anayasayı deldi

Üçüncü köprü anayasayı deldi

İstanbul büyükşehir Belediye Meclisi Garipçe ve Poyrazköy arasına yapılacak üçüncü köprü geçiş projesinin 1/100 bin ölçekli plana işlenmeden alt ölçekli planlara işlenebilmesini sağlayan kararı onayladı.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi batıda Kınalı, doğuda ise Akyazı arasını kapsayan 260 kilometrelik  "Kuzey Marmara Otoyolu, üçüncü çevreyolu ve bağlantı yolları projesi ve  bu kapsamda yapılacak olan boğaz geçişi İstanbul'un Anayasası olan 1/100 bin ölçekli plana işlenmemesi yönünde karar aldı

İSTANBUL?UN ANAYASASI OLARAK BİLİNİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaklaşık bir yıl önce 1/100 bin ölçekli planı yaptı. İstanbul'un Anayasası olarak kabul edilen plana üçüncü köprü ve güzergahları işlenmedi. Belediyenin Ulaşım Planlama Müdürlüğü mecliste kabul edilen 1/100 bin ölçekli plana itiraz ederek, Garipçe ve Poyrazköy arasına yapılacak bin 275 metrelik boğaz geçiş güzergahlarının 1/100 bin ölçekli planda değişiklik yapmadan alt ölçekli planlara işlenebilmesini istedi.

İBB Meclisine oylamak amacıyla gelen itirazla ilgili söz alan CHP Grup sözcüsü Gökhan Zeybek, İstanbul'un en kuzeyine yapılacak köprü İstanbul'a fayda sağlamayacak. Bu itiraz ile daha önce planlara işlenmeyen ve kesinlikle üçüncü köprü düşünmüyoruz diyen Belediye kendisi ile çelişiyor. Şimdi de İstanbul'un anayasası es geçilerek alt ölçekli planlara köprü geçişi ve yolların işlenmesi sağlanıyor" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Ergun Turan ise köprünün ihtiyaç olduğunu güzergahlara ilişkin planlama sürecinin devam ettiğini belirterek " Herkesin farklı görüşü olabilir. Ama plan yarın(bugün) büyük ihtimalle meclise gelecek "dedi.

Ulaşım Planlama Müdürlüğü?nün itirazı belediye meclisi tarafından oy çokluğu ile kabul edildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.