Beykoz'a kar ne zaman ne kadar yağacak?

Beykoz'a kar ne zaman ne kadar yağacak?

Bugünlerde birçok kişi yılbaşında Beykoz başta olmak üzere İstanbul geneline kar yağacak mı?

Bugünlerde birçok kişi yılbaşında Beykoz başta olmak üzere İstanbul geneline kar yağacak mı? diye araştırırken Meteorolojiden sürpriz bir açıklama geldi. Meteorolojiden gelen son tahminlere göre bugünden itibaren Beykoz başta olmak üzere İstanbul'da yoğun kar yağışı bekleniyor. Peki; İstanbul'da kar nerelere yağacak? İstanbul'da okullar tatil edilir mi? Yeni yılda kar nerelerde etkili olacak?

Yeni yıla girmeye hazırlandığımız bugünlerde Meteoroloji'den gelen kar yağışı uyarıları nedeniyle adeta kırmızı alarm verildi. Beykoz'da kar kalınlığı Elmalı gibi yerlerde 30 cm'yi aşacağı tahmin ediliyor.

2016'ya kar yağışı ve aşırı soğuklarla karşılayacak olan İstanbullular şimdi de Yeni yılda kar nerelerde etkili olacak? diye araştırmaya başladılar. İstanbul'da kar kalınlığı şehir merkezinde 10 cm'yi, Beylikdüzü, Çatalca, Beykoz Elmalı gibi yerlerde ise 30 cm'yi aşacağı tahmin ediliyor.

Meteorolojiden yapılan açıklamada ''Kutupsal soğuk havanın Karadeniz üzerinden geçerken nem kazanmasıyla meydana gelen deniz etkili kar yağışlarıyla birlikte, gök gürültüsü, kuvvetli rüzgar ve tipi de görülebileceği'' ifade edildi.

Beykoz modern araçlarla kışa hazır

Beykoz Belediyesi soğuk ve yağışlı havanın kendini hissettirmesiyle kış hazırlıklarını tamamladı. Araç filosu modern ve tam donanımlı araçlarla takviye edilirken ekipler gerektiğinde 24 saat mesaiyle çalışacak.  Karla mücadele çalışmaları kapsamında ana yollar, hastane, okul yolları, kamu binaları, ve otobüs güzergahları öncelikli olarak açılacak, ardından sokak aralarına müdahale edilecek.

Meteoroloji'nin yaptığı değerlendirmeye göre;

29 Aralık 2015 Salı; Marmara Bölgesi'nin doğusu ve Batı Karadeniz kıyıları yağmurlu olacak. Akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı görüleceği tahmin ediliyor.

30 Aralık 2015 Çarşamba; Türkiye'nin kuzey iç ve doğu kesimlerinde görüleceği tahmin edilen kar yağışlarının, Marmara'nın doğusu ile Karadeniz kıyılarında yoğun olacağı tahmin ediliyor.

31 Aralık 2015 Perşembe; Kar yağışlarının İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Balıkesir'in kuzey bölgeleri ile Doğu Anadolu'nun Güneydoğu bölgelerinde yoğun olacağı tahmin ediliyor.

1 Ocak 2016 Cuma; Marmara'nın doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz bölgesinde görülmesi muhtemel olan yağışların, Marmara'nın doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu doğusu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yoğun kar yağışı olacağı tahmin ediliyor.

2 Ocak 2016 Cumartesi; Hafta boyunca yağışlı geçen havaların Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda etkisini gösterdikten sonra ülkemizi terk edeceği tahmin ediliyor.

Cuma akşamı kar yağışının kesilmesiyle birlikte sıcaklıkların daha da düşeceğini ifade eden uzmanlar; Türkiye'yi etkisi altına alan yağışlı ve soğuk hava sisteminin cumartesi günü yurdu terk etmesini beklediklerini belirttiler.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.