Beykoz'un turizm elçisi Ali Bilir hedeflerini açıkladı!

Beykoz'un turizm elçisi Ali Bilir hedeflerini açıkladı!

Beykoz firması olan Bilir Group'un Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilir, TURSAB Asya Bölge Başkanlığına aday oldu. Beykoz'un önemli ve tanınan firmalarından Bilir Group (Bilir Turizm Danışmanlık A.Ş) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilir,...

Beykoz firması olan Bilir Group'un Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilir, TURSAB Asya Bölge Başkanlığına aday oldu.

Beykoz'un önemli ve tanınan firmalarından Bilir Group (Bilir Turizm Danışmanlık A.Ş) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilir,  TURSAB (Türkiye Seyahat Acenteler Birliği) Asya Bölge İstanbul Anadolu Yakası Başkanlığına adaylığını açıkladı.

İstanbul Anadolu Yakasında bulunan tüm ilçeleri kapsayan TURSAB (Türkiye Seyahat Acenteler Birliği) Asya Bölge Yürütme Kurulu'nun önümüzdeki Mart ayında seçim süreci başlıyor. Genel merkez tarafından belirlenecek olan seçim ile ilgili Beykoz Belediyesi eski Başkan Yardımcısı ve Beykoz Güncel Haber Köşe Yazarı olan Bilir Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilir Üsküdar Çamlıca'da yola çıktığı ekip arkadaşları ile bir toplantı yaptı.

Toplantıya, Ümit Aygün (Yeditepe Turizm) , Ali Temizsoy (Mersoy Turizm),  Murat Güleryüz (Trabist Turizm), Bayram Dumangöz (Bay-Ser Of Travel),  Mehmet Özdemir ( Viraj Turizm), Linda Urhan (İtaki Turizm), Haydar Bayır (Hayal Turizm) , Salih Coşkun ( SSC Turizm) ve Tolga Çakır, (Gülen Turizm) katıldı. 

İstanbul'da 6 bölge yürütme kurulu olduğunu bunun bir tanesinin ise Asya BYK olduğunu belirten Ali Bilir, yürütme kurulunda faaliyet gösteren 700'e yakın Seyahat Acentesi ve Tur Operatörü bulunduğunu söyledi. 

Beykoz Belediyesi eski Başkan Yardımcısı ve Beykoz Güncel Haber Köşe Yazarı olan Asya Bölge İstanbul Anadolu Yakası Başkan adaylığını açıklayan Ali Bilir, yaptığı toplantı. Bölgede bulunan acente temsilcilerinde öneri ve görüşlerini aldı. Bilir, Asya BYK‘ye başkan adayı olarak yol haritasını, neler yapılacak ve hedeflerini açıkladı. 

‘SEKTÖRE ZARAR VERENLERE ENGEL OLACAĞIZ'

Ali Bilir, "Sektör olarak birbirimizi daha iyi tanıyacağız ve koruyacağız. Sektöre zarar verenlere engel olacağız öncelikle sektöre bakış açımız bu olmalı. Uzun Yıllar Turizm Camiasının içerisinde olan bir meslektaşınız olarak, sürekli öğrenmek ve sorunları çözmek için gayret gösteren sektöre değer katmayı nasıl oluşturmalıyız? Sorusuna cevap arayan biri olmaya çalışacağım” dedi.

‘ASYA BYK OLARAK NELER YAPMALIYIZ'

TURSAB'ın  İlk Bölge Yürütme Kurulu olan Asya BYK'yı öncü, lokomotif BYK konumuna getirmeliyiz diyen Bilir, ‘BYK hizmet yerimizi daha kullanışlı bir duruma getirmeliyiz. Bölgemizdeki turizm etkinlik ve aktivite sayılarının artması için kamu ve yerel yönetimlerle işbirliğini geliştirmeliyiz. Bölge Milletvekillerimizle, ilçe ve büyük şehir belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ve diğer kurumlarla buluşma toplantıları çalıştaylar düzenlemeliyiz. Yürütme Kurulumuz tarafından acentelerimizi ziyaret ederek sorunları yerinde dinleyip çözmeliyiz. İstanbul Asya Bölgesi için Turizm Festivali Yapılması için çalışma başlatmalıyız. Bölgemizde bulunan tarihi değer taşıyan bütün ilçelerle Kültür Turizm'ini İstanbul Turizm destinasyonlarına dahil etmek için çalışmalıyız.  Bölgemizin, deniz sporları, sağlık gastronomi ve kongre turizm alanlarında gelişme sağlamak için çalışmalar yapılmalı. İstanbul Shopping Fest'den bölgemiz daha fazla yararlanması için bölgemizdeki AVM'lerde Shopping Fest'e entegre edilmesi ve shopping fest kapsamında aktivitelerin artmasını teşvik etmeliyiz veKaçak acente faaliyetlerinin ortadan kaldırılması için denetim kurumları ile ilişkileri sıkı tutarak takipçisi olmalıyız. ‘

‘ACENTALARA YÖNELİK ÇALIŞMALAR İSE'

Bölgemizdeki sosyal sorumluluk projelerinde yer alan TURSAB'ın marka değerine katkı yapılıp sunulması gerektiğini söyleyen Bilir, Eğitim programları, sektöre yönelik mevzuat ve yasa değişiklikleri ile ilgili bilgilendirme toplantıları, devlet destekleri, teşvikler konusunda bilgilendirme, bölgemizin daha iyi tanınması için info programları, yurtiçi ve yurtdışı fuarlara katılım organizasyonları düzenlenmeli. 

Adaylığı ile ilgili Genel Merkezin bilgisi ve desteğinin olduğunu belirten Ali Bilir, ‘Toplantıya katılan acente yöneticilerini öneri ve görüşlerini aldı. Toplantıya katılan acente yöneticiler tam destek verdi. Yönetim olarak seçildikleri takdirde acentelerde toplantılar yapalım, yedekleri çağıralım, hatta biz gidelim ziyaret edelim. ‘ 

Ali Bilir Kimdir?

1972 yılında Giresun'da doğdu. İşletme Fakültesini bitirdi ve İşletme Yüksek Lisans Yaptı. Halen Psikoloji Yüksek Lisans ve doktora eğitimine devam ediyor.
Bankacılık sektöründe çalıştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğinde bulundu. Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 

İstanbul Beykoz'da yaşayan Ali Bilir'in ‘Geçmişten Günümüze Görele', ‘Çeşmi Bülbüle Gizlenmiş Ab-ı Hayat Beykoz' ve ‘Has Bahçeler Beykoz” adlı kitapları vardır. Sivil toplum kuruluşları, spor kulüpleri, sendika ve siyasi partilerin kuruluşlarında kurucu üye yöneticilik görevlerinde bulundu.

Evli ve Üç çocuk babası Bilir, TURSAB'ın Sağlık Turizm, Kültür, MİCE Komitelerinde görev yaptı. 

YORUMLAR...