Beykoz'un gurur kaynağı ve gelecek umudu iki genç!

Beykoz'un gurur kaynağı ve gelecek umudu iki genç!

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, “Mutlu ve Eren, insanlığın yerlerde süründüğü bir dönemde büyük davranış sergiledi.”

Beykoz Güncel Haber Köşe Yazarı Bilge Bülbül'ün kendi başından geçen bir olayı kaleme aldığı ‘Beykozlu iki genç' başlıklı köşe yazısının kahramanları Mutlu Atagün ve Eren Demirci, Kaymakam Ahmet Katırcı'nın konuğu oldu.

Alkollü olduğu tahmin edilen bir kişinin otobüste iki genç kızı rahatsız etmesi ve buna bağlı olarak ‘taciz edebilir' düşüncesiyle kızları inecekleri durağa kadar otobüste yalnız bırakmayan, yaşları küçük ama yürekleri büyük olan Beykoz'un pırıl pırıl gençleri Mutlu ve Eren, sergilemiş oldukları bu örnek davranışla herkesin gurur kaynağı ve gelecek umudu oldu.

Henüz 18-20 yaşlarında, iki üniversite öğrencisi olan Mutlu ve Eren'in bu duyarlı davranışları Kaymakam Ahmet Katırcı'nın da oldukça dikkatini çekti. ‘Gerek yazılı gerek görsel medyada adeta reklam yapılırcasına hep kötü şeyler gösteriliyor. İyi yapılan şeyler bu kadar medyada yer almıyor. Oysaki bu tür olaylar daha çok abartılmalı ve toplumda farkındalık oluşturulmalı' diyen Kaymakam Katırcı, bu düşünceyle Mutlu ve Eren'i makamında ağırladı.

İnsanlığın yerlerde süründüğü bir dönemde büyük davranış!

Gençlerle sohbet eden Kaymakam Katırcı, öncelikle iki genci sergilemiş oldukları bu güzel davranışlarından ötürü tebrik etti. Basit gibi algılanan fakat, basit olmayan bir davranış sergilediklerini ifade eden Kaymakam Katırcı; “Ergenlikte olan bir gencin bu düşünceyle hareket etmesi öncelikle beni mutlu etti. Taciz edilebilir düşüncesiyle özellikle insanlığın yerlerde süründüğü bir dönemde gerçekten büyük bir davranış. Yerel bir yönetici olmaktan ziyade beni bir insan olarak mutlu etti” dedi.

Kadına her türlü şiddetin ‘hiçbir akılla açıklama mantığı olmadığını' vurgulayan Kaymakam Katırcı, bugüne kadar ailesi de dahil olmak üzere kimseye bir tokat dahi atmadığını ifade ederek, sorun çözme yolunun asla kavgadan ve şiddetten geçmediğinin altını çizdi.

Mutlu ve Eren: Otobüsteki kızlar ailemizden biri de olabilirdi...

Mutlu ve Eren'in, Kaymakam Ahmet Katırcı'nın ‘Neden inmediniz?' sorusuna verdikleri yanıtta yine tadire şayandı. ‘Empati kurduk' diyerek olaya yaklaştıklarını ifade eden Mutlu ve Eren: “Oradaki kızlar bizim ailemizden biri de olabilirdi. Annemiz, kuzenimiz ya da kardeşimiz...Böyle bir olay karşısında doğru olanı yaptık. Bizce her gençte böyle davranmalı” dedi.

Gençlere değer eğitimi doğru verilmeli...

Kötülük kavramının insanlığın var oluşundan beri olduğunu ifade eden Kaymakam Katırcı, ne koşulda olunursa olsun her zaman iyiliğin ve doğruluğun yanında olunması gerektiğine vurgu yaparak, özellikle eğitimin bireyin topluma yararlı vatandaş olmasında önemli bir rol oynadığını söyledi. Kaymakam Katırcı: “Gençlerimizi iyi yetiştirmeliyiz. Değer eğitimini doğru vermeliyiz. Milleti millet yapan değerler; tarih, kültür, dil, bayrak sevgisidir. Öncelikle bunları insana kazandırmak lazım. İnsan devletine, memleketine hainlik yapmayacak! Siyasi görüşü, dini inancı beni ilgilendirmez. Topluma zarar verdiği nokta olursa, işte o beni ilgilendirir” şeklinde konuştu.

Sohbetin sonrasında Kaymakam Ahmet Katırcı, Mutlu ve Eren'e küçük birer hediye takdiminde bulundu.

Haber: Burcu Çelik

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.