İstanbul Turizm Haftası Beykoz'da kutlanacak

İstanbul Turizm Haftası Beykoz'da kutlanacak

Beykoz Belediye Meclisi Mart ayı ikinci oturumu Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek başkanlığında yapıldı. Beykoz Belediyesi Meclisi, Mart Ayı'nın ikinci birleşiminde Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in başkanlığında bir araya geldi. Genel kurul üyeler

Beykoz Belediye Meclisi Mart ayı ikinci oturumu Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek başkanlığında yapıldı.

Beykoz Belediyesi Meclisi, Mart Ayı'nın ikinci birleşiminde Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in başkanlığında bir araya geldi. Genel kurul üyelerine 15 Nisan  - 22 Nisan arasında Beykoz'da yapılacak 2016 Yılı İstanbul Turizm Haftası etkinlikleri hakkında bilgi verildi.

Açılış ve yoklamanın ardından gündem dışı söz alan AK Parti Beykoz Belediye Meclis Üyesi ve Yeşilay Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Emin Yavuz, Yeşilay Haftası dolayısı ile çeşitli bilgiler paylaşarak "Benin Çocuğum Yapmaz Deme” projesi hakkında üyelere bilgi verdi.

CHP Meclis üyesi Aydın Düzgün'de gündem dışı söz alarak; Paşabahçe Şişecam Fabrikası'nda söküm işleri devam ederken fabrikanın bacasının tarihi eser olarak korunması için belediye olarak girişimde bulunulmasını isteyerek, yıkılan Beykoz Stadı ve Beykoz Arena hakkında bilgi istedi. Başkan Yücel Çelikbilek, her iki statta duran çalışmaların yakında başlayacağını, Şişecam Fabrikası'nın bacası ile ilgili de Genel Müdür ile görüşme yapacağını söyledi.

Gülay Demirel'de, Kiremitdere - Kavacık  güzerganına otobüs veya minübüs koyulmasını, Gümüşsuyu Özel Eğitim Okulu'nun asansör ihtiyacı konusunda belediyenin yardımcı olmasını teklif etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu'da gündem dışı söz alarak Nisan ayı içerisinde Beykoz'da yapılacak önemli etkinlikleri meclis üyeleri ile paylaştı. Kaşıtoğlu;  "2016 Yılı İstanbul Turizm Haftası Beykoz'da yapılacak.  15 Nisan  - 22 Nisan arasında Beykoz'da yapılacak etkinlikler kapsamında çeşitli gösteriler, yarışmalar, söyleşiler ve çalıştay düzenlenecek. Yine 16-24 Nisan arasında Türkiye'de ilk ve tek olan 2. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı, Denizcilik Meslek Lisesi otoparkında 2500 m2 alanda 90 yayınevinin katılımıyla gerçekleştirilecek.” dedi. Kaşıtoğlu son olarak devam eden uluslararası logo yarışması hakkında bilgi vererek şuana kadar 813 başvurunun yapıldığını ve 15 Mayıs'a kadar devam edeceğini söyledi.

Konuşmaların ardından Başkan Çelikbilek gündemde olan maddeleri oylayarak Mart ayı son oturumunun 11 Mart Cuma yapılacağını duyurdu.

YORUMLAR...