Beykoz Lojistik MYO'dan ilklere devam

Beykoz Lojistik MYO'dan ilklere devam

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu, Lojistik Program Akademisyenleri, sertifikalandırılmasını sağladı.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu, Türkiye?deki ilk yükseköğretim kurumu olmasına müteakip çalışmalarına başlayarak Akademisyenleri öğrencilerin sertifikalandırılmasını sağladı.

Birleşmiş Milletler bağlantılı IRU (Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği) tarafından akredite edilen ve Yetkili Eğitim Enstitüsü unvanını alan Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, Türkiye?deki ilk yükseköğretim kurumu olmasına müteakip, çalışmalarına başlayan Lojistik Program Akademisyenleri, öğrencilerin AB sahasında profesyonel yetkinlik kapsamında sertifikalandırılmasını sağladı.

 

Ülkemizde karayolu taşımacılığında 44.000?i aşkın treyler ve sayıları 1400 civarında olan taşıma firmalarımızın eğitilmiş işgücü ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışmalar kapsamında 67 öğrenci Certificate of Professional Competence (CPC; Profesyonel Yetkinlik) Diploması almaya hak kazandı.

Aynı zamanda IRU Academy mezunu olan 67 öğrenci Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu?nun ülkedeki lojistik eğitiminde yaratttığı farklılık ve farkındalıkta bir ilk daha olacak.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.