Gençler Beykoz'dan hep birlikte haykırdı!

Gençler Beykoz'dan hep birlikte haykırdı!

TÜGVA Beykoz İlçe Temsilciliği'nin organize ettiği Ahmet Yenilmez'in Safahat isimli oyunu büyük ilgi gördü.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)  Beykoz İlçe Temsilciliği, İstiklal Marşı'nın kabulünün 95. yılı dolayısı ile Ahmet Yenilmez' in Safahat isimli tiyatro oyununu gençlerle buluşturdu.

İstiklal Marşı'nın kabulünün 95. yılı anısına düzenlenen programda Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un hayatından kesitler sunan ve İstiklal Marşı'nın yazılış sürecini konu alan Safahat isimli tiyatro gösterimi yapıldı. Ünlü tiyatrocu ve oyuncu Ahmet Yenilmez'in rol aldığı oyun, büyük ilgi gördü.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde düzenlenen tiyatro etkinliğine Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, TÜGVA Beykoz İlçe Temsilcisi Oğuzhan Kocatürk ve vakıf yönetimi ile yüzlerce genç katıldı. İlgi büyük olunca, salonun merdivenleri de doldu.

Kokteyl ile başlayan programda ilk olarak Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşımız ile ilgili kısa bir belgesel sunuldu. Sonrasında sahne alan Ahmet Yenilmez, Türkiye'de Mehmet Akif'in hayatının konu edildiği ve ülkenin 81 ilinin tümünde sahnelenen tek oyun olma hüviyetini taşıyan Safahat isimli oyununu sergiledi.

Programın sonunda ise ünlü tiyatrocu ve oyuncu Ahmet Yenilmez'in isteğiyle Mehmet Akif'in yaşamını yitirdiği İstiklal Caddesi'ndeki Mısır Apartmanı'nın müze olması için devletin zirvesine hitaben hep bir video çekildi.

Ayrıca TÜGVA Beykoz Şube Yöneticileri, Mehmet Akif'e mektup projesini de bu programda hayata geçirerek, yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verileceği belirtildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.