Beykoz'da şehit aileleri bize emanettir

Beykoz'da şehit aileleri bize emanettir

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 101. Yılı ve Şehitler Haftası dolayısıyla Beykoz'da ki şehit aileleri akşam yemeğinde ağırlandı. 

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 101. Yılı ve Şehitler Haftası dolayısıyla ilçedeki şehit ailelerini akşam yemeğinde ağırladı. 


İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde, ilçemizde ikamet eden şehit ailelerine destek olmak ve vefa göstermek amacıyla düzenlenen programa; Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,  başkan yardımcıları, Müftü Hüseyin Demirtaş, Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam ile Beykoz Askerlik Şubesi Müdürü Albay Serhat Berke Erdem, Beykoz Şehit Aileleri Derneği Başkanı Muzaffer Kılıç, başkan danışmanları, STK ve Siyasi Parti Temsilcileri  ve şehit ailelerinin katılımıyla gerçekleşti.  

Programın açılışında Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş tüm şehitlerimiz ve atalarımız için dua etti. 

Başkan Yücel Çelikbilek:“Şehit aileleri bize emanettir.”

Şehitler Haftası nedeniyle, yüreğinin buruk olduğunu fakat vatanı uğruna canlarını feda eden kişiler olarak kendileriyle gurur duyduğunu belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “ Şehitler haftasında aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan aileleriyle bir araya gelerek, bir kez daha onları anmak ve hasbihal etmek istedik. Vatanımız dünyanın gözünün üzerinde olduğu, sahip olmak istediği bir ülke. Bu toprağımız binlerce şehidimizin kanıyla vatanımız olmuştur. Bunu korumak bizlerin ve gelecek nesillerimizin temel görevidir. Şehitlik Allah'ın takdiri ve tamamen nasip işidir. Sizler, Allah katında en yüksek mertebelerden biri olan, vatan için canını veren şehitlerimizin ailesiniz. Onları bugün de tekrar rahmet ve şükranla anıyorum. Sizlerin her zaman emrinizde olduğumuzu tekrar belirtmek istiyorum. Bu makamı ve güzelliği hiçbir parayla satın alma şansınız yoktur. Bu Allah'ın bir iltifatıdır. Lütfetmiş, bu dünya da sizi itibarlı kılmış. Öbür tarafta şehitlerin şefaatine nail olacaksınız. Merhamet sahibi olan kişileriz, Türkiye ülkesine atılan roketlerle şehit olan evlatlarının acılarını yürekten paylaşıyor. Ülkemize gelen 3 milyon mülteciyi misafir ediyor. Rabbim bize insanlık hasletleri vermiş, Avrupa Birliği'nin gücü var, ama merhameti yok. Biz Çanakkale Savaşı'nda 250 bin şehit veren bir milletin evlatlarıyız. Birlik ve beraberlik duygularıyla her daim birbirimizi sevmemiz gerekir ” diyerek toplantıya katılan tüm konuklara teşekkür etti.

Ahmet Katırcı “Şehit ailelerinin acılarını gönülden hissediyoruz”

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ise, sizleri en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum diyerek başladığı konuşmasında:  “Aziz şehitlerin emaneti olan sizler için ne yapılsa azdır. Canlarını feda eden şehitler olmasaydı, bizler topraklarımızda rahat yaşayamazdık. Hem devlet olarak, hem insan olarak başımızın en üstünde yeriniz var. Acılar da paylaştıkça azalacak. Şehitliğin kutsallığına inanmış bir milletiz. Ama ona rağmen bu acıyı hepimiz yaşıyoruz. “Siz şehitlere öldü demeyiniz, onlar yaşıyor” diyen bir Peygamberin ümmetiyiz. Sizler, gerçekten seçilmiş insanlarsınız' şeklinde konuştu.

Düzenlenen yemekte katılan ailelerle tek tek ilgilenen Başkan Yücel Çelikbilek, program sonunda şehit ailelerini birer çiçek takdim ederek uğurladı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.