Boğazın İncisi Beykoz dönüşüm bekliyor

Boğazın İncisi Beykoz dönüşüm bekliyor

İstanbul Boğazı'nın İncisi Beykoz'da 2B arazilerinin dönüşümü üç yıldır bekliyor.

İstanbul Boğazı'nda 2B arazilerinin dönüşümü üç yıldır bekliyor. Beykoz'da vatandaşların kullanımındaki arsalar için belediyeye ücretler ödendi. Müteahhitlerle anlaşmaları yapılan arsaların imar planları da bir yıl önce tamamlandı. Ancak arsalarda imar uygulaması, SİT derecelendirilmesi ve bürokratik işlemler tamamlanamadığı için dönüşüm başlayamıyor.

Metrekare fiyatları 5 bin liradan satışa sunulan arsalarda, 7 bin liraya kadar bedel talep edilen yerler bulunuyor. İstanbul'da en fazla 2B arazisinin yer aldığı ilçe Beykoz. Üç yıl önce başlayan 2B dönüşüm süreci kapsamında, Boğaz'a nazır mahalleler Beykoz Belediyesi tarafından özel proje alanı ilan edildi. Üç yıl önce bin 200 lirayla başlayan arazi fiyatları 5 bin liraya kadar yükseldi. İlçede, arsa paraları hak sahiplerine ödendi. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Kavacık çıkışına yakın bölgelerinde ise 2 milyon liraya satılan arsalar, beş gün içerisinde üç el kez değiştirip üç kat artışla 6 milyon lira bedelle alıcı buldu.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.