Büyük Beykoz KOZ-DER coşkuyla açıldı

Büyük Beykoz KOZ-DER coşkuyla açıldı

Büyük Beykoz Kültürel Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (KOZ-DER) büyük bir coşkuyla açıldı.

Kuruluş süreci tamamlanan Büyük Beykoz Kültürel Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (KOZ-DER) açıldı. Yalıköy Çayır Caddesi'nde bulunan dernek merkezinin açılışına AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcıları M.Hanefi Dilmaç ve Salim Öztürk, Beykoz 1908 Kulübü Başkanı Zeki Aksu, Akbaba Muhtarı Yüksel Kılıç ile dernek üyeleri ve gençler katıldı.

Kurdele kesimi öncesi ikramların yapıldığı açılışta Boğazın Yargıçları Taraftar Gurubu ile protokol üyeleri Beykoz aleyhine karşılıklı sloganlar attı. Beykoz Stadı'nın durumunu soran taraftarlara da Belediye Başkan Yardımcısı M.Hanefi Dilmaç yakında açılacağının müjdesini verdi. Yakılan meşaleler ve sloganlar eşliliğinde KOZ-DER'in açılışı gerçekleştirildi.

Nihat Çamurcu: Meşaleyi Yalıköy'den yaktık

Açılış sonrası yaptığı açıklamada kendini Beykozlu hisseden, ben Beykozluyum diyen herkes derneğin üyesi olabilir diyen KOZ-DER Başkanı Nihat Çamurcu, meşaleyi Yalıköy'den yaktıklarını ve zaanla Beykoz'un tamamına yayılacaklarını söyledi. KOZ-DER Başkanı Nihat Çamurcu derneğin kuruluş amacını ve hedeflerini şöyle anlattı; “Bu zamana kadar tarihi, doğası, denizi ve köklü bir spor kulübü ile adından sıkça söz ettiren simdi ve gelecekte İstanbul'un en güzide semti olan Beykoz bu zamana kadar sınırları içinde yerel dernekler barındırmasına rağmen Beykoz'un kendine özgü tarihini ve kültürünü ön plana çıkartarak gençlere bu tarihi ve kültürü aşılayacak, ön plana çıkartacak bir derneği olmamıştır, olduysa da bu amaca hizmet etmemiştir. Uzun bir süreç sonunda açılacak olan derneğimizde yönetimimize paylaştırdığımız görevler ile sosyal kültürel ve sportif alanlarda faaliyet ve etkinlikler düzenleyerek Beykoz'da güzel işlere imza atacağız. Derneğimizin işletmesi diğer derneklerin aksine cafe tarzında olup bay ve bayan tüm Beykozlunun hizmetinde olacaktır.” diyerek oluşuma destek veren tüm Beykoz halkına teşekkür etti.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.