Beykoz'da önemli bir eksiklik giderildi!

Beykoz'da önemli bir eksiklik giderildi!

Beykoz'da ailenin korunması, güçlenmesi ve devamlılığının sağlanması amacıyla kurulan Beykoz Aileyi Koruma Derneği açıldı.

Beykoz'da ailenin korunması, güçlenmesi ve aile birlikteliğinin devamlılığının sağlanması amacıyla kurulan Beykoz Aileyi Koruma Derneği (BAK)'ın açılışı yapıldı. Açılışta derneğin kuruluş amacı ve hedefleri hakkında bilgiler aktarıldı. 

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde düzenlenen açılış; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Faruk Uysal, İBB Başkan Danışmanı Ömer Mehmet Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Paşabahçe Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Erdoğdu, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, İlçe Sağlık Müdürü Çiğdem Gökçe, Muhtarlar Birliği Başkanı Hüseyin Kolcu, STK ve siyasi parti temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Evlilik öncesi ve sonrasında oluşabilecek problemlere çözümler üretilmesi, ailenin korunması, mutlu ve sağlıklı nesillerin kurulması için yola çıktıklarını söyleyen Dernek Başkanı Nuri Yeşilbaş örf ve adetlerin yeni nesillere aktarılması, boşanmaların azaltılması, parçalanmış aile çocuklarının topluma kazandırılması yönünde çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Başkan Yücel Çelikbilek: “Aile Milletin Temel Taşıdır”

Mutlu bir evlilik için dikkat edilmesi gereken noktalara değinen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Bireyler aileyi aile de toplumu oluşturur. Ancak aileler olursa millet olur. Ailenin devamı için her gayreti gösterelim. Belediyemiz tarafından kadınların, çocukların korunması ve aile temelinin sağlamlaştırılmasına yönelik evlilik öncesi seminerler, sertifika programlarımız devam ediyor.  Beykoz'da önemli bir eksiği dolduracağına inandığım dernek, ilçemizde mutlu ve huzurlu ailelerin kurulmasına katkı sağlayacaktır. Belediye olarak size destek olmaya devam edeceğiz. Evlilikleriniz daim olsun, Allah sizlere güzel hizmetler yapmayı nasip etsin” dedi. 

İlçede ailenin önemi konusunda toplumu bilgilendirmeye yönelik çalışmalar yapacak olan Beykoz Aileyi Koruma Derneği, ihtiyaç sahibi ailelere ve eğitim gören çocuklarına destek sağlayacak.

Belediye Başkan Danışmanı Muhammed Küçükkonuklar'ın okuduğu duanın ardından Beykoz Aile Koruma Derneği'nin açılışı yapıldı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.