Beykoz Belediye Meclisi Haziran ayı toplantıları yapıldı

Beykoz Belediye Meclisi Haziran ayı toplantıları yapıldı

Beykoz Belediyesi Meclisi Haziran Ayı birleşimleri Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in başkanlığında gerçekleşti. Haziran ayının toplantılarında meclis üyeleriyle gündem, teklifler, gündemde olmayan müdürlük teklifleri ve raporlar görüşüldü. Mecliste

Beykoz Belediyesi Meclisi Haziran Ayı birleşimleri Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in başkanlığında gerçekleşti.

Haziran ayının toplantılarında meclis üyeleriyle gündem, teklifler, gündemde olmayan müdürlük teklifleri ve raporlar görüşüldü. Mecliste ki gruplar, ülkede son günlerde meydana gelen terör olaylarının bir daha olmaması için temennide bulundu.

Mecliste öncelikli olarak 06 Mayıs, 06 Haziran, 08 Haziran 2016 tarihli tutanaklar gündeme alınarak oy birliğiyle kabul edildi. Meclise sunulan teklifler görüşülerek karara bağlandı, ardından gündemde olmayan müdürlük teklifleri görüşülerek ilgili komisyonlara gönderildi.

Meclise sunulan ve oy birliğiyle kabul edilerek komisyonlara gönderilen teklifler:

1-2017 Yatırım teklifleri ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi, Bütçe ve Plan Komisyonuna sevk edildi.

2-Alibahadır C Tipi Mesire Alanı Düzenlemesi Yapımı İhalesi İşinin yıllara Sâri olarak yapılması ile ilgili Park ve Bahçeler Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonuna gönderildi.

Beykoz'daki kahvehanelerde mini kütüphanelerin zorunlu hale getirilmesi hakkındaki Kültür ve Turizm Komisyonu raporu ise oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemde Olmayan Müdürlük Teklifi olan, Belediyemiz 2016 yılı yatırım programlarında kullanılmak üzere (Asfalt, İston, Ağaç Alımı vb) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından yardım talep edilmesi ile ilgili Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi,  Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Beykoz İlçesi Çubuklu Mahallesi 811 ada 4 parsel sayılı 3802,18 m2 yüzölçümlü taşınmaz ve Beykoz İlçesi Poyrazköy Mahallesi 1-2 pafta, 3 parsel sayılı 144200,00m2 yüzölçümlü taşınmaz ile ilgili Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünün teklifi, oy birliğiyle kabul edilerek, mecliste görüşülmesine karar verildi.

Ak Parti Grubu'nun verdiği oy birliğiyle kabul edilen yazılı önergeler şunlar:

Evlilik öncesi çiftlerin eğitim almaları için 'Evlilik öncesi Beykoz'da Aile Sertifikası Şartı' belgesi almaları gerektiğini belirten önerge, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonuna sevk edildi.

Meclis Kararıyla Alman Milletvekili Bettina Kudla Fahri Hemşeri Oldu

Almanya'da parlamentodan geçen soykırım tasarısına tek hayır oyu veren Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Alman Milletvekili Bettina Kudla'nın 'Fahri Hemşerilik' unvanı verilmesi,  tasarıya 'Evet' diyen Türk Milletvekillerine de Beykoz Halkı adına 'kınama mektubu' gönderilmesi teklifi, oy birliğiyle meclisten geçti.

Kosova Prizren'de verilecek iftara katılacak kişiler için verilen önerge ise oy birliğiyle kabul edildi.

Mecliste oy birliğiyle kabul edilen raporlar ise şunlar:

2017 Yılı Yatırım Teklifleri hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu raporu, Kadro Teklifleri hakkındaki Hukuk Komisyonu raporu, Alman Federal Meclis Üyesi Betina KUDLA'ya Fahri Hemşerilik ünvanı verilmesi hakkındaki Hukuk Komisyonu raporu, Alman Federal Meclisinde yapılan sözde Ermeni Soykırımı tasarısı oylamasında tasarının lehinde oy kullanan Türk Kökenli vekillere Beykoz Halkı adına kınama mektubu yazılması hakkındaki Hukuk Komisyonu raporu.

Mecliste oy çokluğuyla kabul edilen raporlar ise şunlar:

Alibahadır C Tipi Mesire alanı hakkındaki Hukuk Komisyonu raporu, 2016 Yılı Yardım Talebi hakkındaki Hukuk Komisyonu raporu, Çubuklu Mahallesi 811 Ada 4 Parsel hakkındaki Hukuk Komisyonu raporu.

Bir sonraki meclis toplantısı 13 Temmuz Çarşamba günü saat 10.00'da yapılacak.

YORUMLAR...