Sahur bereketi Belediye Meydanı'nda yaşandı

Sahur bereketi Belediye Meydanı'nda yaşandı

Beykoz Belediyesi, bu kez de gecenin bereketini paylaşmak için Belediye Meydanı'nda sahur sofrası kurdu.

Beykoz'da Ramazan Ayı'nın güzelliği ilçenin her köşesinde sokak iftarlarıyla yaşanırken Beykoz Belediyesi ilçe sakinlerini gecenin bereket ve feyzinin paylaşıldığı sahur programında ağırladı. Sahur sofrasına 7'den 70'e  ilçe sakini katıldı. 

Her akşam 3 farklı noktada kurduğu sokak iftarlarıyla ilçe sakinlerinin dayanışmasına ve kaynaşmasına öncülük eden Beykoz Belediyesi, bu kez de gecenin bereketini paylaşmak için Belediye Meydanı'nda sahur sofrası kurdu.

Sahur vaktinin manevi güzelliğini kalabalık bir sofra etrafında yaşamak için aileleri, komşuları ve çocuklarıyla alana gelen ilçe sakinlerine, kahvaltı tabağının yanısıra börek, çay, çorba ve meyveden oluşan sahurluk ikramı yapıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkan Yardımcıları M. Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk, meclis üyeleri ve başkan danışmanları da geceye iştirak ederek ilçe sakinleriyle sahur yaptı.

Başkan Çelikbilek, 'Sofralarımızda manevi ve bereketli anları birlikte paylaşıyoruz'

Ramazan'ın her anını ilçe sakinleriyle paylaşmak üzere sokak iftarlarının yanı sıra sahur sofralarını da gelenek hale getirdiklerini ifade eden  Başkan Çelikbilek: “ Kardeşlik ikliminin,  sosyal dayanışma ve komşuluğun ilçemizde artmasını arzu ettiğimizden, her yıl 100 binlerce vatandaşımızı bu sofralarda misafir ediyoruz. Sofralarımızda manevi ve bereketli anları birlikte paylaşıyoruz. Bu vesileyle ilçemizde kurduğumuz, sokak iftarlarını,  gönül sofralarını ve  sahur programlarını renklendiren, bizimle Ramazan'ın manevi iklimini ilgi ve büyük katılımla paylaşan herkese teşekkür ederiz” dedi.

Sahur Programı, Başkan Danışmanı Muhammed Küçükkonuklar'ın okuduğu sabah ezanı ve dua ile sona erdi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.