Başkanlık Sistemi tartışmalarına Beykoz'dan sert cevaplar

Başkanlık Sistemi tartışmalarına Beykoz'dan sert cevaplar

Milliyetçi Hareket Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı ile Beykoz Ülkü Ocakları'nın yeni ilçe binaları düzenlenen törenle açıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Beykoz İlçe Teşkilatı ile Beykoz Ülkü Ocakları'nın yeni yerleri geniş katılımlı bir törenle açıldı. Açılışta yapılan konuşmalarda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ‘Başkanlık Sistemi'yle ilgili yaptığı açıklamalar ile başlayan tartışmalara cevap verildi.

Kavacık Orhan Veli Kanık Caddesi üzerindeki yeni yerin açılışına; MHP Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve Celal Adan, MYK Üyesi Erdem Karakoç, İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, Beykoz İlçe Başkanı Oğuz Karaman, Beykoz Ülkü Ocakları Başkanı Emre Çömlekçi ile İl yöneticileri, bazı İlçe başkanları ve teşkilat mensupları katıldı. AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın da hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdiği açılışa Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'te çelenk gönderdi.

Karaman: Sizlere inancımız tam

Mehteran Takımı'nın gösterisinin ardından ilçe binasının açılış kurdelesi hayırlı olsun dilekleriyle kesildi. MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuz Karaman yapmış olduğu açılış konuşmasında “Gücümüzün yettiği yere kadar hareketimizi en üst noktaya taşıma adına ilk adım olarak ilçe binamızı taşıdık. Allah'ın lütfu, sizlerin de desteği ile bundan sonra daha güzel şeyler yapma gayreti içinde olacağız.” dedi. Genel merkeze olan inançlarının tam olduğunu vurgulayan Karaman sözü İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş'a verdi.

Karataş: Bulanık suda balık avlamaya çalışanlar var

Beykoz'un kalbi olan Kavacık'ta yeni ilçe binasını açan Beykoz teşkilatını tebrik eden Karataş merkezi yerlerde bulunmanın insanların teşkilatlara ulaşması için önemli olduğunu söyledi. Başkanlık Sistemi tartışmalarına değinen Bülent Karataş sözlerine şöyle devam etti; “Son zamanlarda yaşanan olaylar ile ilgili kamuoyunda farklı algı oluşturarak bize karşı yönlendirmelerde bulunmaktadır. Türk milliyetçilerini hiçbir mihrak, dışarıdan etkilenmiş hiçbir düşünce, yön ve istikamet verme hakkını bu hareketin içinde bulamayacaktır. Dışarıda yazılan oyunların içerde figüranı olmak isteyenlere de müsaade edilmeyecektir. MHP, milletin aleyhine gelişen olaylarda set, lehine gelişecek olaylarda ise ülke menfaati için taraf olur. Ömrünün 47 yılını milliyetçi, ülkücü camiaya zeval gelmemesi için adamış Devlet Bahçeli bu partinin yarınlarını düşünmeyecekte, yarın ne yapacağı belli olamayanların yorumları ile mi hareket edilecek. O yüzden bu partini hiyerarşisinde alınan kararlara uymak vardır. Bu partinin bir kırmızıçizgisi vardır. Başkalarının kırmızı çizgisi kalemle çizilir, bizim ki kanla çizilmiştir. Milletin kaderi ile partisinin kaderini eş tutan bir anlayış, ne milletinin nede partisinin aleyhinde gelişen olayın içinde olamaz. Günü birlik kavgalarla yapılan parti içi muhalefeti, partiye ihanet eder derecesine getirmemek gerekir. Bu partinin lideri almış olduğu karar doğrultusunda ağız birlikteliği yaparak hareket edeceğiz.  Yok efendim MHP Başkanlık sitemini yolunu açıyor, yok efendim partini geleceğini karartıyor gibi değerlendirme yapanlar ne bu hareketi tanımış, nede hareketin ideolojisini biliyor. Bu partiyi bilenler Türk milletinin yarınlarını karartmak değil aydınlatılması için ne gerekiyorsa onun çalışması yapıldığını bilir. Kendi teşkilatlarımıza güveneceğiz. Bulanık suda balık avlamaya çalışanlara da müsaade etmeyeceğiyiz. Bu parti mensupları milletine sevdalıdır. Milleti için ne gerekiyorsa her zaman yapmıştır ve yapmaya da devam edecektir

Yalçın: Türkiye'nin siyasetine damga vurduk

Son olarak kısa bir konuşma yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın öncelikle kendi imkanları ile yeni ilçe binasını yapan Beykoz teşkilatını tebrik etti. Yalçın sözlerinin devamında yaşanan tartışmalara değinerek “Son günlerde yine MHP üzerine bir takım uyanlar oynanıyor. Bunlar bizim ve sizin için yeni şeyler değil. 1 Kasım-  15 Temmuz arası geçen süreci ve o sürecin dayanılmaz ağırlığını hep birlikte yaşadık ama partimiz dimdik ayakta durdu. Partimiz Türkiye'nin geleceği ile ilgili siyasete damgasını vurdu. 15 Temmuz'dan sonra Türk milleti Genel Başkanımızı ve MHP'yi daha iyi anlamaya başladı. Partimiz siyaset geliştirirken enine boyuna düşünerek bu çıkışları yapmıştır. CHP'nin yandaş yazarlarının ağzına bakarak MHP'nin biteceği yönünden bir takım roller biçmek kimsenin haddine değildir. Bu 47 yıllık mukaddes bir davadır ve neyi ne zaman nerede yapacağını çok iyi bilir. Bu çevrelerden akıl alacak değiliz. Son meselede MHP'de fikri bir sapma yoktur. Kapalı kapılar ardında kirli pazarlıklar yapılmamıştır. Arka kapı siyasetine kesinlikle geçit verilmemiştir. Fakat atılan her adım,  ölçüp biçilerek atılmaktadır. Siz değerli dava arkadaşlarımızın hiçbir endişesi olmasıdır. Sizden gelen talep ve fikirlerle Ankara politikasını belirliyor.” ifadelerini kullandı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.