Erasmus temsilcileri Beykoz'a misafir oldu

Erasmus temsilcileri Beykoz'a misafir oldu

Erasmus'un “Sanat, Teknoloji ve Spor, Beni Okuluma Bağlı Tutar” Projesi kapsamında Beykoz'un misafirleri var.

Beykozlu öğrencilerin katılacağı Erasmus'un “Sanat, Teknoloji ve Spor, Beni Okuluma Bağlı Tutar” Projesi'nde yer alan ülke temsilcileri Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Belediye Başkan Yardımcısı M.Hanefi Dilmaç'ı makamlarında ziyaret etti. 

Beykoz'dan Mehmet Emin Pulatkonak ilkokulunun iştirak ettiği projeye   Yunanistan, Estonya, İspanya, Portekiz ve Litvanya katılıyor. Proje'nin 24-28 Ekim tarihleri arasındaki ilk toplantısı için ülkemize gelen koordinatör öğretmenler gerçekleştirdikleri ziyaretlerde çalışmalar ve proje hakkında bilgi verdi.    

Ziyaretlerde Proje'nin Türkiye temsilcisi Mehmet Emin Pulatkonak Ortaokulu Müdürü Tahir Taş hazır bulundu. Yapılan ziyaretlerde Beykoz'un İstanbul'un ve Boğaz'ın incisi olduğu, ilçede eğitim, kültür, altyapı, spor ve birçok alanda çeşitli hizmetlere imza attıkları belirtilerek, öğrencilerin farklı kültürleri tanımalarına zemin hazırlayan projelerin her zaman destekleneceği söylendi. 

Ülke temsilcileri de projenin amacının erken okul terkini önlemek, okula uyumsuzlukların tespiti, motivasyon ve başarının artması olduğu belirtildi.

Ziyaretlerde, misafirlere Beykoz'un simgesi Çeşm-i Bülbül ve çeşitli hediyeler verildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.