Hanefi Dilmaç: Pankartları kesmemiz mümkün değil

Hanefi Dilmaç: Pankartları kesmemiz mümkün değil

CHP Beykoz İlçe Başkanlığının astığı pankartların toplatıldığına ilişkin iddiaya Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç cevap verdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan yapmış olduğu basın açıklamasında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Fener Alayı yürüyüşüne davet ve kutlama pankartlarının Beykoz Belediyesi tarafından toplatıldığını söyledi. Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç ise herhangi bir siyasi partinin pankartlarını kesmelerinin mümkün olmadığını ifade etti.

Hanefi Dilmaç: Kesmemiz mümkün değil

Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç, CHP Beykoz İlçe Başkanlığının pankartlarının Beykoz Belediyesi tarafından kesildiği yönündeki iddialara yönelik yapmış olduğu kısa açıklamada “Beykoz Belediyesi olarak herhangi bir siyasi partinin pankartlarını kesmemiz mümkün değil” ifadelerini kullandı.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından yapılan duyuru ise şu şekilde;

Basına ve Kamuoyuna

25.10.2016 tarihinde saat 22:00 ve 23:00 sıralarında vatandaşlarımız tarafından gelen şikayetlere istinaden;

Şişecam fabrikası önünden – Anadoluhisarı Körfeze güzergahın da bulunan;  CHP 29 Ekim Fener Alayı yürüyüşüne davet ve kutlama pankartlarının Belediye tarafından toplatıldığı bilgisi tarafımıza ulaştırılmıştır. 

CHP Gençlik kolu başkanımız ile birlikte gelen şikâyetler üzerine, alana indik ve kontrollerimizi yaptık. Şikayet eden vatandaşlarımızla birebir görüşmeler yaptık.

Ve üzülerek şaşkınlık içinde bildiriyorum ki: CHP Beykoz İlçe başkanı olarak gençlik kollarımızın bin bir türlü emeği ile astığı bu pankartların toplatılması kabul edilemez. Bu Beykoz halkına yapılan bir hakarettir.

Bu bayram sadece CHP'nin bayramı değil, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin bayramıdır.

Tüm baskıcı rejime istinaden her Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı 29 Ekim Bayramlarını kutlamaya devam edecektir.

Bütün bu baskı ve engellere rağmen tüm Beykoz halkını ‘'29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'' fener alayı yürüyüşümüze davet ediyorum.

Yer: Paşabahçe Meydanı

 Saat: 19:23

CUMHURİYET için daha fazla cesaret...

CHP Beykoz İlçe Başkanı

Mahir Taştan

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.