Stajyer öğrencilere AB fırsatları anlatıldı

Stajyer öğrencilere AB fırsatları anlatıldı

“Time to Move” hareketi kapsamında, Eurodesk Temas Noktası olan Beykoz Belediyesi'nde staj yapan öğrencilere tanıtım ve bilgilendirme sunumu yapıldı.

AB ülkelerinde Ekim ayı boyunca kutlanan “Time to Move” hareketi kapsamında, Eurodesk Temas Noktası olan Beykoz Belediyesi'nde staj yapan öğrencilere tanıtım ve bilgilendirme sunumu yapıldı.

Beykoz Belediyesi Avrupa Birliği Dış İlişkiler Uzmanı ve Eurodesk Temas Noktası İrtibat Sorumlusu Filiz Mantaş, stajyer öğrencilere sunum eşliğinde AB fırsatlarını anlattı.

Sunumda öncelikle olarak Eurodesk'in ne olduğunu, nasıl çalıştığı ve hangi faaliyetlerde bulunduğuna değinildi. Bu kapsamda Avrupa Gönüllü Hizmeti, gençlik değişimi projeleri ve Erasmus Öğrenci Değişimi programları hakkında bilgiler verildi.

Daha önce Erasmus öğrenci değişimi programına katılan, Medipol Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencisi Oğuzhan Köse katılımcılarla deneyimlerini paylaştı, bu program dahilinde neler yapabileceklerini aktardı.

Toplantı sonunda, Beykoz Belediyesinde bugüne kadar yapılan AB projeleri hakkında bilgiler verildi. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.