Beykoz'u sevenleri seviyoruz

Her ne kadar yığınla sorunları olsa da, sabah işe gitmek için evden çıkıp Kavacık'a kadar rahtça gidip, Kavacık'ta 1 dakikalık yolu yarım saatte gitsek de, her ne kadar arazilerimizin 2-B, ön görünüm vs. sorunu olsa da, her ne kadar sık sık aracımızın tekerlekleri çukurlara veya tümseklere rastlasa da, velhasıl her ne kadar her şey olması gerektiği gibi olmasa da, hani deriz ya bazen;

‘OLMASA DA OLUR' 

Biz Beykoz'u öncelikle beldemize maneviyat katan Hz. Yuşa A.S. Tepesi ile seviyoruz. Kırklar Sultan'ı, Tezveren Dede'si ve beldemizin manevi mimarları olan zatlarla seviyoruz. Biz Beykoz'u bölgemizin akciğeri olan ormanları ve tüm yeşilliği ile seviyoruz. Bir yanı orman bir yanı tertemiz deniz havası; Çubuklu sahili, Beykoz sahili ve boydan boya denize kıyısı ile seviyoruz. Biz Beykoz'u, Küçüksu Kasrı, Hidiv Kasrı, Anadoluhisarı Kalesi, muhteşem On Çeşmeleri ve Ortaçeme Çayırı ile seviyoruz.

Her ne kadar sorunları olsa da biz Beykoz'u 25 mahallesi ve 21 muhteşem köyü ile, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile seviyoruz. Kanlıca yoğurdu ile Çubuklu Suyu, balığı, çeşmi bülbül camı ile, ketanesi, meşesi, gürgeni ile, karı, yağmuru, rüzgarı ve güneşi ile, biz seni çok seviyoruz Beykoz.

Tabi ki Beykoz Korusu, namı diğer Abraham Paşa Korusundan bahsetmezsek Beykoz'u çok sevdiğimizi iddia edemeyiz. Asırlık ağaçlarınla, kıvrım kıvrım yolunla, oksijen dolu havanla güzelsin Beykoz Korusu,  seni çok seviyoruz. İnsan sevdiğinin kusurlarını görmezden gelir ya hani, görmüyoruz kusurlarını. Yüreği güzel ve kocaman, kalbi tertemiz, Anadolu kokan insanlarınla, Mesudiyeli, Giresunlu, Kastamonulu, Rize, Trabzon, doğudan, batıdan, kuzeyden, güneyden, Hak sevdalısı insanlarınla seni çok seviyoruz ve iyi ki Beykozluyuz diyoruz.

Ama sevmiyoruz! Ağaçlarını kesip yerine iğrenç beton yığını yapanları ve hatta bununla övünenleri sevmiyoruz. Elinde imkan ve güç olup da yapması gerekenleri yapmayanları sevmiyoruz. Beykoz'un emekçi insanlarının geçim kaynağı olan fabrikaları kapatanları sevmiyoruz. İcraatları ile Beykozlu Beykoz'da kalmasın gitsin diyenleri sevmiyoruz.

Yani dostlar biz Beykoz'u sevenleri seviyoruz ama Beykoz'u sevmeyenleri sevmiyoruz ve diyoruz ki: Dünyanın en güzel yeri Türkiye, Türkiye'nin en güzel yeri İstanbul, İstabul'un en güzel yeri BEYKOZ. Vesselam…

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.