Yeni Riva Geçiş Köprüsü'nün inşaatı tamamlandı

Yeni Riva Geçiş Köprüsü'nün inşaatı tamamlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Riva Deresi üzerinde eskiyen köprü yerine modern ve dayanıklı yeni köprü inşaatını tamamladı.

İstanbulluları doğa ve yeşille buluşturan Beykoz Riva Deresi üzerinde ki eskiyen köprü yerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından başlatılan yeni köprü inşaatı tamamlandı. İstanbulluların yaz aylarındaki gözdesi Riva'da 1982 yılında Köy Hizmetleri tarafından yapılan eski köprüye alternatif olarak başlatılan modern köprü inşaatı tamamlandı.

Türkiye Futbol Federasyonu Hasan Doğan Tesisleri ve Riva Spor Kulübü Tesisleri'nin hemen yanında inşa edilen köprünün Mehmet Ali Şener Caddesi bağlantı yolu üzerinde bir vatandaşa ait parselde istimlak sorunu yaşanırken Yargı Sokak ve Mehmet Ali Şener Caddesi üzerindeki alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra hizmete açılacağı öğrenildi.

Başlangıçta 4 şeritli olarak tasarlanan köprü projesi, Beykoz Belediyesi ve Riva halkının girişimleri sonucu Riva Spor Kulübü'ne ait mevcut sahayı korumak amacıyla 124 metre uzunluğunda 2 şeritli olarak yeni güzergâhına çekildi. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.