Volkan Demirel'in 'Taka' davası Beykoz'da karara bağlandı

Volkan Demirel'in 'Taka' davası Beykoz'da karara bağlandı

Volkan Demirel'in Trabzon'da yayın yapan yerel gazete Taka'ya açtığı dava Beykoz Asliye Ceza Mahkemesi'nde karar bağlandı.

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında 10 Mart 2014'te oynanan karşılaşmada maç Fenerbahçe'nin lehine 1-0 devam ederken çıkan olaylar nedeniyle 45+1'de hakem tatarından tatil edilmiş ve Trabzonspor 3-0 hükmen mağlup sayılmıştı. Olayın üzerinden 3 gün geçtikten sonra yerel gazete 'Taka' Volkan Demirel'i manşetine taşımıştı. Taka gazetesi “Bu pislik bırakmadan Türk futboluna rahat yok” şeklindeki manşetiyle Volkan Demirel'i hedef almış ve yaşanan olaylardan milli kaleciyi sorumlu tutmuştu.

Taka'nın attığı manşet üzerine Volkan Demirel avukatı aracılığıyla Taka Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Erol S. hakkında “alenen hakaret” suçundan savcılığa şikayette bulunarak, 3 ay 15 günden 2 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açtı.

Taka Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Erol S. Beykoz Asliye Ceza Mahkemesi'nde verdiği ifadede, Volkan Demirel'in el hareketiyle taraftarları tahrik ettiği ve başlıkta kullanılan 'pislik' kelimesinin hakaret amaçlı değil bir futbol adamına bu hareketin yakışmadığı anlamında kullanıldığını söyledi.

Volkan Demirel ise kendisine hakaret eden kişiden şikayetçi olduğunu, bu durumdan zarar gördüğünü ve davalara katılmak istediğini belirtti.

Beykoz Asliye Ceza Mahkemesi davayı karara bağlayarak sanığın manşete taşıdığı 'Bu pislik bırakmadan Türk futboluna rahat yok' başlığını Demirel'in onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek mahiyette olduğunu ve sanığın 740 bin TL adli para cezasına çarptırdı. Eğer sanık 5 yıl içerisinde bir suç işlerse parayı ödemek zorunda kalacak.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.