Beykoz'da yangına ilk müdahale artık muhtarlardan

Beykoz'da yangına ilk müdahale artık muhtarlardan

İBB İtfaiye Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Beykoz'da görev yapan muhtarlara yangın güvenliği eğitimi verildi.

İBB İtfaiye Destek Hizmetleri Müdürlüğü, İtfaiye Eğitim Merkezi (İBİTEM) ve Beykoz Belediyesi tarafından ilçede görev yapan muhtarlara yangın güvenliği eğitimi verildi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde sunum eşliğinde verilen eğitimde, muhtarlara yangın çıktığında hayat kurtaran kurallar, yangınla mücadele bilgisi ve itfaiye olay yerine gelene kadar ilk müdahaleleri yapabilme becerilerini kazandırmak amacıyla alınabilecek önlemler aktarıldı.

Verilen eğitim, teorik ve uygulamalı olarak iki aşamada gerçekleştirildi. Teorik eğitimi oldukça dikkatli dinleyen muhtarlar, uygulamalı eğitimi de başarılı bir şekilde tamamladı.

Seminerde özellikle yangının başlangıcındaki ilk bir dakikadan sonra itfaiyenin yetişeceği zamana kadar işyerinde çıkacak yangında nasıl hareket etmeleri gerektiği konularına değinildi.

Eğitimlerde ayrıca itfaiye yetişene kadar mahsur kalan varsa kurtarma çalışmalarının yapılması, korunması gereken kurtarılmış eşyanın koruma altına alınması, işyerlerinde acil durum ekiplerinin kurulması gerektiği, kişisel koruyucu donanımların ve diğer teçhizatın bulundurulacağı yangın istasyonu odası ve yangın müdahale ekipleri oluşturulması gerektiği anlatıldı.  

Yangın tüpünün nasıl kullanılması gerektiği ve yangın anında ve öncesinde alınması gereken önlemler konusunda bilgilendirilen muhtarlar için, sivil savunma ekiplerinin nezaretinde verilen eğitimlerin sonunda yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.