Beykoz'un 3. etap planları kabul… 2. etap iade…

Beykoz'un 3. etap planları kabul… 2. etap iade…

Beykoz Boğaziçi Alanı Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi 1/5000 ölçekli nazım imar planlarının 3. etabı da kabul edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi Kasım ayı toplantısı Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane'deki binasında gerçekleştirildi. Cuma günü gerçekleştirilen oturumda, Beykoz'un Anadolufeneri, Poyrazköy, Kaynarca, Dereseki, Tokatköy, Akbaba, Çamlıbahçe, Ortaçeşme, Yalıköy ve Anadolu Kavağı mahallelerinin bir kısmını kapsayan imar komisyon raporu görüşüldü.

İBB Şehir Planlama Müdürlüğünce inceleme ve değerlendirmesi yapılarak üç etap haline getirilen Beykoz Boğaziçi Alanı Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi 1/5000 ölçekli nazım imar planlarının 3. etabı da İBB meclisince onaylandı. Plan; Anadolu Feneri, Poyrazköy, Kaynarca, Dereseki, Tokatköy, Akbaba, Çamlıbahçe, Ortaçeşme, Yalıköy, Merkez ve Anadolu Kavağı mahallelerinin bir kısmını kapsıyor.

2. etap planları komisyona iade edildi

Yeni Mahalle, Kavacık, Göztepe, Göksu, Anadolu Hisarı, Çubuklu, Kanlıca mahallelerinin bir kısmını kapsayan 1/5000 ölçekli Beykoz Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgeleri Koruma Amaçlı Revizyon Nazım İmar Planı 2. Etabı ise komisyona iade edildi.

İBB Meclisi'nde görüşülen İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporunda “Beykoz İlçesi, Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi Koruma Amaçlı Revizyon Nazım İmar Planı 2. Etap teklifi incelenmiş olup, donatı alanlarında bulunan fiili yapılaşmaların tekrar değerlendirilmesi için müdürlüğüne iadesi komisyonumuzca uygun görülmüştür.” ifadelerine yer verilerek 2. Etap planları komisyona iade edildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.