Metin Külünk: Beykoz üzerine doktora tezi yazılmalı

Metin Külünk: Beykoz üzerine doktora tezi yazılmalı

Beykoz Gençlik Eli Derneği 15 Temmuz şehit ve gazileri için anma programı düzenledi.

Beykoz Gençlik Eli Derneği, “Yeni Bir Uyanış 15 Temmuz Duruşu' adı altında 15 Temmuz şehit ve gazileri için anma programı düzenledi.

Beykoz gençliğini ve geleceğini dert edinen bir grup gönüllü tarafından yaklaşık 5 ay önce kurulan Beykoz Gençlik Eli Derneği tarafından “Yeni Bir Uyanış 15 Temmuz Duruşu' adı altında 15 Temmuz şehit ve gazileri için anma programı düzenlendi. Koltukların ve koridorların dolu olduğu programın onur konuğu İstanbul Milletvekili Metin Külünk olurken gecede duygu yüklü anlar da yaşandı.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programa İstanbul Milletvekili Metin Külünk başta olmak üzere AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Sağlam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük, Çamlıca Camii Dernek Başkanı Ergin Külünk, BES Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Mubin Çakmak, Eğitim-Bir-Sen Beykoz Temsilcisi Mehmet Bakır Sarımurat, Beykoz Gençlik Eli Derneği Başkanı İskender Közen ile şehit aileleri, gaziler ve gençler katıldı.

İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Boğaziçi İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencisi Mahmut Polat'ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan “Yeni Bir Uyanış 15 Temmuz Duruşu' adlı programda 15 Temmuz gecesi yaşananları anlatan bir video gösterimi yapıldı. 15 Temmuz gazisi olan Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin 9. kuşaktan torunu Ferhat Geylani o gece FSM Köprüsü'nde yaşananları anlattı. Şehit Hasan Kaya'nın eşi Songül Kaya ile şehit kız kardeşi de kısa birer konuşmanın yapıldığı gecede duygu yüklü anlar yaşanırken Hacı Numan Ortaokulu müzik öğretmenleri tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi.

İskender Közen: Bir milletin en büyük gücü sırdan insanlardır

Programın açılış konuşmasını yapan Beykoz Gençlik Eli Derneği Başkanı İskender Közen; “15 Temmuz bir kurtuluş savaşıydı. Üç tane şehit, 85 gazi ile vatan hainlerine ilk dur denilen yer Beykoz'dur. Bizler Beykoz Gençlik Eli Derneği'ni kuran ve geliştiren sıradan insanlarız. Tıpkı 15 Temmuz'da tankları durduran şehit ve gazilerimiz gibi. Bir milletin en büyük gücü sırdan insanlardır. Tehlike gördüğünde ATM'ye, benzinciye değil tankların önüne koşan sıradan insanlarız.  Çok şükür bu millet dünyanın en etkili silahı olan sıradan insan yüreğine sahiptir.” ifadelerini kullandı.

Metin Külünk: Beykoz üzerinde doktora çalışması yapılması gerekir

‘Dik dur eğilme bu millet seninle' sloganları ile sahneye çıkan Milletvekili Metin Külünk Beykoz'u çok özlediğini belirterek “Osmanlı'nın sanayi toplumuna geçişte ilk vücut bulduğu yerlerden biri olan Beykoz, Türkiye'nin özeti olan Anadolu olma özelliğini kaybetmemiş bir şehirdir. Aşağıda fabrikalar yukarıda evinde bahçesinde tavukları inekleri ile İstanbul'da bir Anadolu. Toplumun kendini nasıl koruduğunu, değerleri işe nasıl ayakta durduğunu Beykoz'da bir kere daha gördüm.  Beykoz aslında sosyolojik olarak üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır.  İstanbul'da bir Anadolu olan Beykoz üzerinde doktora çalışması yapılması gerekir.” dedi.

150 yıldır bu kavga devam ediyor

Sözlerinin devamında Beykoz Gençlik Eli Derneği'ne ve Başkanı İskender Közen'e hazırladığı bu program için teşekkür eden Külünk, STK'ların insana özelliklede gençlere yönelik hizmetlerde dur durak bilmeden çalışmaları gerektiğini söyledi.  Metin Külün gecenin asıl konusu olan 15 Temmuz sürecine de değinerek Türkiye'yi tasfiye etmek isteyen şeytanın çocukları tarafından yapılan oyunları anlattı. “150 yıldır bu topraklarda hep 15 Temmuz'lar yaşıyoruz. Köy enstitüsü üzerinden yapılmak istenenler, okullarda eğitim modelinde islamsız bir birey yetiştirilmek üzere Ankara üzerinde yapılan tüm uygulamalar birer 15 Temmuz'dur. Bu topraklarda İslam'ı ve Türkleri tasfiye etmek için uygulanan kültürel 15 Temmuzları iyi okumalıyız. 15 Temmuz'un bu topraklardan ne istediğini iyi bilmeliyiz. İslamsız ve Müslüman kimliği olmayan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı üretmek istiyorlar ve 150 yıldır bu kavga devam ediyor. Yeni zamanın ruhuna uygun şekilde insanımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Cumhuriyet bizim. Bu devlet bizim. Biz topaklarda asla sömürgeci anlayışa boyun bükmeyeceğiz. 15 Temmuz arkasındaki kirli akıl 12 Eylül'de sağ /sol kavgası ile gençliğimizi elimizden almaya kalkıştı. Türkiye ilk defa küresel sistem ile kafa kafaya geldi. Türkiye ilk defa milli bağımsızlık politikaları ile ‘biz buradayız' dedi. İlk defa millet ve lideri bu saldırılara karşı direniyor. Türk milleti lideri ile buluştuğu an büyük bir güce dönüşür. Bunlardan biri olan Beykoz kamuoyunda fazla konuşulmasa da 15 Temmuz gecesi büyük bir iş başarmıştır. Köprüye çıkıp tankları esir alması ile üzerine düşen görevi yerine getirmiştir. “

Erdoğan‘sız bir Türkiye istediler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İslam dünyasının aklen ve fiziken batı karşısındaki mağlubiyetinin bir galibiyete dönüşünün önünü açtığına dikkat çeken Külünk, “Türkiye'de Cumhuriyet tarihi boyunca ertelenmiş ne varsa, unutturulmuş ne varsa, gömülmüş ne varsa Erdoğan hepsini sokağa çıkardı. Sayın Erdoğan; ‘Kürt meselesini bitireceğim, terörü bitireceğim' dediği an düğmeye bastılar. Erdoğan'sızlaştırma düğmesine bastılar. Aslında Türkiye'nin son 10 yıllık hikayesi bunun üzerine kurulmuştur. Hedefleri Erdoğan'sız bir AK Parti'ydi. Erdoğan'sız bir Türkiye'yi istedikleri gibi yönlendirebileceklerine inanıyorlardı. Temel hedefleri Türkiye'nin Ortadoğu'ya çıkmaması, enerjinin vanasını elinde tutmaması ve Doğu Akdeniz'de etkin olmamasıdır” dedi.

Programın sonunda Milletvekili Metin Külünk ve AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Sağlam tarafından şehit yakınları ve gazilere Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye edildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.