Beykoz Giresunlular Derneği 30. yılını kutladı

Beykoz Giresunlular Derneği 30. yılını kutladı

Beykoz Giresunlular Derneği, 30. Kuruluş yılını düzenlenen özel bir gece ile kutladı.

Beykoz Giresunlular Derneği, 30. Kuruluş yılını düzenlenen özel bir gece ile kutladı. Düzenlenen törene katılanlar Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Ali Bilir ve yönetim kurulu üyeleri tarafından kapıda karşılanarak pancar çorbası ve mısır ekmeği ikramı yapıldı.

Beykoz Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde düzenlenen 30. yıl gecesine İstanbul Milletvekilleri Akif Hamzaçebi, Hasan Turan ve Yakup Akkaya, Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, İBB Teftiş Kurulu Başkanı Mustafa Tahmaz, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Saadet Partisi İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz ile meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve Beykozlu Giresunlular katıldı.

Ali Bilir: Kendimizi Beykozlu Giresunlular olarak tanımlıyoruz

Program, vefat eden derneğin kurucu üyeleri ile dernek başkanlıkları için okunan Kur'an Tilaveti ve dualar ile başladı. ‘Giresun Belgeseli' videosunun göstermi yapılan gecenin açılış konuşmasını Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Ali Bilir yaptı. İstanbul'un en güzel yerlerinden biri olan Beykoz'da sizlerle aynı havayı solumaktan mutlu olduğunu belirterek sözlerine başlayan Bilir; “Beykoz'a ülkemizin birçok yerinden gelen hemşeri guruplarından biri de Giresunlular. Geldiğimiz zamandan itibaren Beykoz'da kültürümüzü yaşatmanın gayreti içerisindeyiz. Diğer hemşeri derneklerininde kendi kültürleri ile Beykoz'a anlam ve değer kattıklarını görüyoruz. Elbette ki tarihi üç bin yıldan eski olan Beykoz'da yaşayan biz Giresunlular kendimizi aynı zamanda Beykozlu Giresunlular olarak tanımlıyoruz. İstanbul ve Beykoz'da ki hemşeri gruplarını temsil eden derneklerimiz ne kadar uyum içerisinde olup birlikte kültürel ve folklorik değerlerini harmanlarsa tarihin geçmişini günümüze uyarlarsa yaşadığımız yerin kimlik bütünlüğü güçlenecek ve milletçe daha da güçlü bireyler olma yolunda adımlar atmış olacağız.” dedi.

Derneğin Kuruluşu ve amacı hakkında da bilgi veren Ali Bilir, “Bugün 3 Aralık 2016 derneğimiz bundan 30 yıl önce Beykoz'un ilk sivil toplum kuruluşlarından biri olarak 3 Aralık 1987 tarihinde kurulmuş. Bugün derneğimiz 30. yaşını basmıştır.  Bugün ayrıca Dünya Engeliler Günü. Engelliler gününü de kutluyoruz.” diyerek derneğin kuruluşundan bugüne kadar geçen süreyi anlatan 730 dakikalık bir belgeselin hazırlandığını belirtti.  

Akif Hamzaçebi: Beykozlu Giresunlular İstanbul'da en etkini

Derneğin 30. yılı dolayısıyla düzenlenen programda bir konuşma yapan TBMM Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi Beykoz Giresunlular Derneğinin İstanbul'daki en aktif derneklerden biri olduğunu belirterek, şunları söyledi: 'Bu akşam Beykoz'da Giresunlular Derneğinin bu etkinliğinde bulunmaktan dolayı son derece mutluyum. Beykoz Giresunlular Derneği, İstanbul'daki Giresunlular Dernekleri arasında belki de en etkin olanlarından birisi. İstanbul'da büyük kentlerdeki hemşeri dernekleri deyince aklıma hep şu gelir; bizim çocukluğumuzda Karadeniz'den İstanbul'a gittiğinde 'gurbete gitti' derlerdi. İşte o gurbete giden insanlar İstanbul'da ve diğer kentlerde hemşeri dernekleri dediğimiz bu dernekleri kurdular. Bunun amacı yalnız kalmamak, bir arada kalmak, bir arada olmanın gücünü hissederek çalışma hayatında, sosyal hayatında başarılı olmaktı.'

Hasan Turan: 15 Temmuz ruhu bu salonda hala yaşıyor

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan da Beykoz'da kurulan ilk derneğin 30. yılını kutladıklarını belirterek, 'Giresun Federasyonunda başkanlık yapmış ve şu anda da verilen son görevle milletvekili sıfatıyla milletine hizmet etmeye çalışan bir kardeşiniz olarak her zaman emrinizdeyiz. Baktığınız zaman şu salonda 15 Temmuz ruhu hala yaşıyor. Her görüşten ve düşünceden arkadaşlarımız var.' ifadelerini kullandı.

Beykoz Giresunlular Derneği kuruluşunun 30. yılında davete katılan milletvekilleri ile birlikte pastayı kesti. Daha sonra kurucu üye ve dernek başkanlarına yapmış oldukları hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.