Mahir Taştan: Beykoz'un yolları taştan

Mahir Taştan: Beykoz'un yolları taştan

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Beykoz ve ülke genelindeki siyasi gelişmeleri değerlendirmek üzere bir araya geldi.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Beykoz ve ülke genelindeki siyasi gelişmeleri değerlendirmek üzere Aralık ayı örgüt toplantısı gerçekleştirdi. İlçe Binasında gerçekleştirilen toplantıya Milletvekili Onursal Adıgüzel, İl Başkan Yardımcısı Yakup Yeter, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, CHP Grup Başkan Vekili Cavit Gül ile meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Aralık ayı örgüt toplantısının açılış konuşmasını yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan kürsüye 3 Aralık Engelliler Günü dolayısı ile 'Hayatı paylaşmak için engel yok' tişörtü ile çıkarak Adana'da yaşanan yangın faciasından Başkanlık sistemine, ekonomik gelişmelerden Beytaş'a kadar bir çok konuya değindi.

Mahir Taştan: Beykoz'un yolları taştan

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ilk olarak sözlerine Adana'da yaşanan yangın hadisesine değinerek “Beykoz'da kaç tane cemaate ait yurt var? Denetimleri yapılıyor mu? Ruhsatları varmı? Lütfen bunlara dikkat edilsin. Artık bunlar cemaate değil MEB'e bağlı olmalıdır. Bunun siyaseti olmaz.” ifadelerini kullandı. Türkiye'de her gün yeni bir krizle karşı karşıya kalındığını söyleyen Taştan  2016 Ocak - Aralık döneminde doların geldiği seviye değinerek ülkenin ekonomik sıkıntı içinde olduğunu belirtti. Taştan sözlerine şöyle devam etti; “Dünyada hiçbir yerde kriz yokken ülkemizde dolar yükselişine devam ediyor. Beykoz ve Türkiye esnafını dolaşın işler yüzde 50 düştü. Şimdi sıra vatandaşa yansımasında. O yansımanın önüne geçilmesi için Yastık altındaki dolarları bozdurun deniyor. Siz önce kendi dolarlarınızı bir bozdurun da görelim ne kadar dolarınız var. Cumhuriyet döneminde kurulmuş bir tane fabrika kalmadı hepsi satıldı. Ekonomiyle ilgili de bizi kim kandırdı diye ne zaman söyleyecekler merak ediyoruz

Her kurumda FETÖ varken AK Parti içinde neden olmadığını soran Mahir Taştan, Fethullah Gülen ile görüşen ak partili belediye başkanları ve milletvekilleri ortadayken öğretmenlerin sorgulandığı gibi bu isimlerin de sorgulanması gerektiğini söyledi. Çocuk istismarı yasasına da değinen Taştan; “Beykoz halkının 5 bin imza ile karşı durduğu çocuk istismarı yasasını birileri çıkıp anlatsın. Daha önceden 15 olan rıza ve evlilik yaşı 12'ye indirildi. Beykoz halkına sesleniyorum çocuklarınızı kızlarınızı koruyun. Yasayı meşrulaştırdılar.” dedi.  Başkanlık sitemine de değinen İlçe Başkanı Taştan bir tane CHP'li kalana kadar bu ülkede saltanat ve diktatörlük kurdurtmayacaklarını söyleyerek “Saltanat devri Osmanlı da kaldı. Cumhuriyet devri başladı. Bundan sonraki mücadelemiz rejimi değiştirtmemek üzerine olacaktır. “ ifadelerini kullandı.

Beykoz gündemine de değinen Mahir Taştan Beykoz'un yolları taştan diyerek sözlerine şöyle devam etti; “Seçim dönemi 14 tane proje sundular ama açacak bişey bulamayınca yaptıkları taş yolları açıyorlar. Beykoz'a yakışır bir tane nikah salonunun temelini atamadılar. Uyuşturucu ile mücadele merkezi yapın hep birlikte alkışlayalım. Maketlere harcadığınız o paralarla birçok projeyi zaten yapardınız. Zamanı geldiğinde yapacağız diye söz verdiğiniz o maketleri belediyenin önünde halkımıza tekrar hatırlayacağız. Bütün kardeş belediyelere yatırım yapıyorsunuz bir tanede Beykoz'a çivi çakın. Beykoz turizm kenti olacaktı işsizlik kenti oldu. Beykoz Belediyesi sermaye artırımı ile Beytaş'a 24 milyon para aktarıyor ama meclis grubuna özel şirket bahanesi ile bilgi verilmiyor. Orası AK Parti'nin arka bahçesidir. Beykoz Belediyesi halkın parası olan 24 milyonun hesabını versin. Perşembe günü konu hakkında dava açacağız ve bunu tüm örgütümüze anlatacağız.”

Mahir Taştan'ın yapmış olduğu açılış konuşmasının ardından İl Başkan Yardımcıları kısa bire konuşma gerçekleştirdi. Son olarak kürsüye gelen İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel de ülke gündemine dair örgüt üyelerine açıklamalar yaptı.

Onursal Adıgüzel: Türkiye'nin geleceğini çalıyorlar

Milletvekili Onursal Adıgüzel yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi; “Ekonominin kötüye gitmesinin temelinde yalancı baharın bitmesi vardır. Demokrasinin, adaletin olmadığı yere kimse yatırım yapmaz. AB komisyon üyesi olarak yayınlanan raporlar AK Parti tarafından hükümsüz deniyor ama peki ekonomi niye kötüye gidiyor. Neden yalnızlaşıyoruz. Türkiye'de her üç gençten biri hayattan umudunu kesmiş şekilde yaşıyor. Çocuklarımızı cemaat ve tarikat  yurtlarına mahkum ederek Türkiye'nin geleceğini çalmaya devam ediyorlar. Bir gece operasyonu ile rıza yaşını 15'den 12'ye düşürdüler. Ne yapmalıyız diye soranlara AK Parti'nin tek tipleştirmesine karşı tek vücut duralım. Önce kendi içimizde kaç üyemiz varsa onları ayağa kaldıracağız. Bu faşizme karşı cumhuriyete sahip çıkma mücadelesidir. Kurtuluşa çok az kaldı. Saltanata geçit vermeyeceğiz. Bu ülkeyi aydınlık günlere hep birlikte taşıyacağız. “

Aralık ayı örgüt toplantısı basına kapalı olarak devam etti.
 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.