K9'lar Beykoz'da üniversite sınavına girdi

K9'lar Beykoz'da üniversite sınavına girdi

Dedektör köpekler, ‘akademik' sertifika alabilmek için Beykoz'da yarıştı.

Dedektör köpekler, ‘akademik' sertifika alabilmek için Beykoz'da yarıştı. K9'lar bomba arayıp saldırılara karşı reflekslerini ortaya koydu

Köpekler ve eğitmenleri, Bahçeşehir Üniversitesi, CSG City Security Group ve K9 Güvenlik işbirliğiyle 'Köpek Eğitmenliği ve Koruma Köpeği İdareciliği Sertifika Programı' kapsamında verilen Türkiye'deki tek akademik köpek eğitim sertifikasını alabilmek için kıyasıya yarıştı. 60 köpeğin katıldığı sınavda köpekler, bomba bulma, saldırı ve koruma üzerine canlı performanslarını ortaya koydu.

Bahçeşehir Üniversitesi Özel Güvenlik ve Koruma Programı Genel Koordinatörü Osman Öztürk, 'Havalimanı, deniz ve toplu ulaşımda insanların ve kurumların can ve mal güvenliğinin sağlanmasında dedektör köpeklerin devreye sokulması çok önemli' dedi. Askeri ve Polis Köpekleri Eğitim Uzmanı Göktan Eker 'Bu sertifikanın Türkiye'de akademik düzeyde geçerliliği var' diye konuştu.

Rüzgâr isimli köpeğiyle sınava katılan köpek eğitmeni Cihan Akın ise sınavı geçme heyecanı yaşadı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.