15 Temmuz Gaziler Köprüsü üç mahalleyi birbirine bağladı

15 Temmuz Gaziler Köprüsü  üç mahalleyi birbirine bağladı

Beykoz'da Göksu, Yenimahalle ve Göztepe'yi bir birine bağlayan 15 Temmuz Gaziler Köprüsü ve bağlantı yolları hizmete girdi.

Beykoz Belediyesi tarafından Göksu'da yapımı tamamlanan, 15 Temmuz Gaziler Köprüsü ve bağlantı yolları hizmete girdi. Göksu, Yenimahalle ve Göztepe'yi bir birine bağlayan köprüyle ulaşıma alternatif, hız ve kolaylık geldi. 

Köprüye 15 Temmuz'da vatan uğruna şehit olmayı göze alarak yola çıkan ve gazilik mertebesine erişenlere ithafen 15 Temmuz Gaziler Köprüsü adı verildi. Beykoz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan,  bağlantı yolları ve dere ıslahıyla birlikte 3 milyon 100 bin TL'ye mal olan köprünün tamamı belediye bütçesinden karşılandı. 1 yıl gibi kısa bir sürede hizmet açılan köprü 12 metre genişliğinde ve 17 metre uzunluğuna inşa edildi. Köprünün her 2 tarafına 1,50 metre genişliğinde yaya geçidi yapıldı.

Köprünün açılışı Beykoz Kaymakam Vekili Şile Kaymakamı Salih Yüce, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları  Salim Öztürk, M.Hanefi Dilmaç, Mahmut Gülbasar, Muharrem Kaşıtoğlu, meclis üyeleri, muhtarlar, STK ve Siyasi Parti  temsilcileri  şehit ve gazi aileleriyle mahalle sakinleri katıldı. 

Beykoz Kaymakam Vekili Şile Kaymakamı Salih Yüce, köprülerin ulaşımın en önemli araçlar olduğunu vurgulayarak, köprü yapımında emeği geçenlere ve Başkan Çelikbilek'e teşekkür etti.

Başkan Çelikbilek: “Beykozlulara ne yapsak azdır”

Başkan Çelikbilek, “Yapımını büyük bir hızla tamamladığımız Göksu Köprüsü'nü Beykozlu hemşehrilerimin hizmetine sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İnsanlara iyilik yapmanın bir yöntemi de yol yapmaktır. Biz de bu yolları yaptık. Bu bir sevda işi. Göksu deresinin kenarında oturanların ulaşımda zorluk yaşadıklarını biliyorduk. Buraya gerekli olan köprüyü yapmamızın mutluluğunu yaşıyoruz. Beykozlulara ne yapsak azdır. Belediye olarak Beykozlulara katkımız sürecek. Yeter ki iyi işlerimizde yanımızda olun.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 15 Temmuz gazileri ve protokol üyeleriyle birlikte kurdela kesimi yapıldı. Ardından Başkan Çelikbilek, aracıyla birlikte köprüden geçti.

Köprü İmal Bilgileri:  

405 metre uzunluğunda Nato Boru Hattı Deplasesi

215 metre uzunluğunda İgdaş Boru Hattı Deplasesi

200 metre uzunluğunda 700mm çaplı İski İshale Hattı

223 metre uzunluğunda Yüksek Gerilim Hattı Bi

25 metre uzunluğunda Telekom Hattı

587 metre Oto Korkuluğu

128 metre uzunluğunda İstinat Duvarı

410 metre Yol Genişletmesi

270 metre Yan Yol İmalatı

2994 metrekare Tretuvar İmalatı

2553 ton Asfalt Serimi

422 metre Yağmur Suyu Hattı

24 adet Fore Kazık İmalatı

850 metrekare Şev Taşı İmalatı

Park ve Bahçeler Müdürlüğü;

1000 metrekare Rulo Çim serildi.

1000 metrekare Hydroseeding

2000 metrekare alan tesviyesi bitkisel toprak serimi yapıldı.

21 adet Süs Kirazı, 7 adet Sığla Ağacı 125 adet Phormium dikildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.