Ali Mendilli'den Beykoz halkına teşekkür

Ali Mendilli'den Beykoz halkına teşekkür

Beykoz Vergi Dairesi Müdürü Ali Mendilli yapılandırma fırsatından yararlanarak ilk taksitini ödeyen Beykoz halkına teşekkür etti.

Gelir İdaresi Müdür ve Yardımcıları Derneği Genel Başkanı olan Beykoz Vergi Dairesi Müdürü Ali Mendilli “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun” kapsamında kamu alacaklarına yönelik getirilen yapılandırma fırsatından büyük oranda yararlanan ve ilk taksitini ödeyen Beykoz halkına teşekkür etti.

Beykoz'da geçmişe yönelik vergi borçlarının yapılandırılmasına ilişkin 6736 sayılı  “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun” kapsamında Beykoz'da vadesi geçmiş 13 bin 651 başvuru aldıklarını söyleyen Ali Mendilli, 215 milyon liralık borcun yapılandırıldığını ve 16 milyon civarında bir tahsilatın da yapıldığını ifade etti.

Beykoz halkının 30 Kasım'da vergi dairelerine ve banka şubelerine adeta akın ettiğini anlatan Mendilli, vatandaşların büyük oranda ilk taksiti ödediklerini söyledi. Mendilli; “Vatandaşlarımızın göstermiş olduğu tavır ve davranış şunu gösteriyor ki devletin kendisine sunduğu bu imkanı gerçekten karşılıksız bırakmadı, buna itibar etti ve yeniden yapılandırma başvurusuna ilgi gösterdi.' değerlendirmesinde bulundu.

Aynı zamanda Gelir İdaresi Müdür ve Yardımcıları Derneği Genel Başkanı olan Beykoz Vergi Dairesi Müdürü Ali Mendilli yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi; “Ülkemizin geçtiği bu zor dönemde vergi yapılandırması için gece bitene kadar ödeme yapmak için sırada bekleyerek anayasa da yer alan vergi ödevini mali güvüne göre en iyi şekilde yerine getiren böylelikle güçlü ve daha bağımsız Türkiye mücadelesine katkı sunan tüm yurttaşlarımıza teşekkürü borç biliriz. Bundan önceki vergi yapılandırmalarında olduğu gibi 6736 sayılı yapılandırma sürecini de özveri ve titizlikle idare eden fedakâr vergi dairesi çalışanlarımıza şükranlarımızı sunarız. Bu vesileyle vergi dairesi yöneticileri olarak mükelleflere sunulan hizmetin kalitesinin arttırılması ile vergi dairelerinde çalışma barışının sağlanmasına yönelik vergi sistemi ve idari yapılanma sorunlarının giderilerek gelir idaresinin daha çağdaş ve etkin bir yapıya kavuşturulmasına gereken desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtiriz.”

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.