Beykoz Belediye Meclisinde 'Yerli Malı' vurgusu

Beykoz Belediye Meclisinde 'Yerli Malı' vurgusu

Beykoz Belediye Meclisi Aralık ayı olağan toplantıların son oturumu gerçekleştirildi.

Beykoz Belediye Meclisi Aralık ayı olağan toplantıların son oturumu Yücel Çelikbilek başkanlığında gerçekleştirildi. Yoklama ve bir önceki toplantı tutanağının yazıldığı şekliyle oylanmasının ardından gündem dışı söz verildi. 

Gündem dışı söz alan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Engin Yıldız yurt genelinde başlatılan döviz bozdurma ve Türk Lirası'na destek kampanyasına yönelik açıklama yaptı. Yıldız şunları söyledi; “Tarih sayfalarını karıştırırken 9 Aralık 1925 de yerli kumaşla elbise giyilme kanunu çıkarıldığı dikkatimi çekti. Aslında günümüzü anlatan bir kanun. O dönemlerde ülkemiz büyük savaşlardan çıkmış, ekonomi ile boğuşuyordu. Bu kanun ile ülkemizin ayağa kalkması sağlandı. Bugün de Cumhurbaşkanımız döviz bozdurma ve Türk Lirası'na destek kampanyası başlattı. Bende bu vesileyle yerli malı kullanımına dikkat çekmek istorum.  Halkımızı marketlerden alış veriş yaparken  ürünlerin üzerinde '868 ve 869' ön koduyla başlayan yerli ürünlerin tüketilmesine davet ediyorum

Engin Yıldız'ın ardından Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de yapmış olduğu açıklamada “Yerli mal ve milli para kullanmak lazım. Dolar düşecek sizlerde göreceksiniz. Bütün dünya dolar çıksın istiyoruz ama bizde düşeceğini söylüyoruz. Hatırlarsanız 2008'de aynı şekilde Türkiye batacak dedi ama Cumhurbaşkanı Erdoğan teğet geçecek dedi. Bugün yine aynı şeyi söylemeye çalışıyorlar. Amerika'nın yada birilerinin dediği değil her zaman olduğu gibi bu milletin dediği olur. “ Son olarak CHP Meclis Üyesi Aydın Düzgün konu hakkında söz alarak ülkenin sükûnete ihtiyacı olduğunu söyledi.

Aralık Ayı meclisin ikinci oturumunda oy birliğiyle kabul edilen raporlar şöyle:

1 adet geçici işçi vizesi ile ilgili Hukuk Komisyonu Raporu,Sözleşmeli Personel İşlemleri hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu,İlçemizde sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili Belediyemiz ile İBB arasında; İBB'ye ait ‘‘Kısırkaya Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Bahçeli Yaşam Alanının kullanımına ilişkin ortak hizmet protokolü'' hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu oy birliğiyle kabul edildi.

Sonrasında ise Gündemde Olmayan Müdürlük Teklifi, Mülkiyeti Bezmi  Alem Valide Sultan Vakfına ait Beykoz Kelle İbrahim Stadının içerisinde bulunduğu Beykoz İlçesi,  Yalıköy  Mahallesi,  67 pafta,  476 ada,  1 parsel sayılı  15.273,00m2 yüzölçümlü taşınmaz hakkındaki Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonuna sevk edildi.

Aralık Ayı meclisin üçüncü oturumunda ise ele alınan konular ise:

Soğuksu Mahallesi Köşk Sokak'ta bulunan Parkın isimlendirilmesi hakkındaki Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu Raporu ve2017 Yılı Ücret tarifeleri hakkındaki Tarife Komisyonu Raporu, oy birliğiyle kabul edildi.

Mülkiyeti Bezmi Âlem Valide Sultan Vakfına ait Beykoz Kelle İbrahim Stadının içerisinde bulunduğu Beykoz İlçesi,  Yalıköy Mahallesi,  67 pafta,  476 ada,  1 parsel sayılı 15.273,00m2 yüzölçümlü taşınmaz hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu ise oy çokluğuyla kabul edildi.

Gündem dışı CHP Grubu'nun verdiği; Tokatköy Erdemli Çıkmazı'nda bulunan yere perde duvarı yapılması, Riva Mahallesi'nde, Riva Plajı'nın yakınında bulunan tel örgüyle kapatılan 2 parselin kimler tarafından alındığının açıklanmasını, Vergi Borçları Kanunu'na göre, borçlu sayısı gibi soruların yazılı olarak cevaplandırılmasını istedikleri yazılı önergeleri, kabul edilerek mecliste görüşülmesine karar verildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 4 Ocak 2017 Çarşamba günü saat 10.00'da yapılacak.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.