Şeref Kaçmaz: Beykoz, Beykoz olmaktan çıkabilir

Şeref Kaçmaz: Beykoz, Beykoz olmaktan çıkabilir

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, “Sivil Toplum Kuruluşları ve Muhtarlar Buluşması” gerçekleştirdi.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, “Sivil Toplum Kuruluşları ve Muhtarlar Buluşması” adı altında bir program düzenledi. Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın'ın katılımı ile İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya Saadet Partisi GİK Üyesi Adnan Tüzün, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, Belediye Başkan Adayı Selman Yücel, eski İlçe Başkanı Şahin Soylu ile STK başkanları ve muhtarlar katıldı.

Katılımcılar tarafından tam not alan organizasyonda Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından hazırlanan “Beykoz İmarıyla İlgili Değerlendirme Raporu” dağıtıldı. Beykoz'un şehircilik ve planlama konusunda mevcut durum analizinin yapıldığı kitapçıkta çözüm önerileri de yer alıyor.

Şeref Kaçmaz: Beykoz, Beykoz olmaktan çıkabilir

Program, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz tarafından yapılan açılış konuşması ile başladı. Yakın zamanda seçim olmasa da bir araya geldiklerini söyleyen Kaçmaz şunları söyledi; “Beykoz'un en önemli meselesi imar. Mülkiyet kısmı büyük oranda çözüldü. Milli Emlak Müdürlüğünde 2B kapsamında Belediye Başkanının mücadelesi ile bizlere satıldı. Biz saadet patisi olsaydık belediye emlak rayiç belinden satacaktık. Belki hukuken mümkün değildi ancak unutulmaması gerekir ki tüm kurumlar aynı partiden ve aşılabilirdi. 2B proje alanları ve diğer yerler ile ilgili imara açılan yerleri takip ediyoruz. 1. ve 3. kısım imarlar İBB tarafından onaylandı. 2 kısım komisyonda. Askıya asıldığında hep birlikte planları öğreneceğiz. Beykozlu vatandaştan önce bu planları öğrenen ve mahallelerde kendi projelerini uygulayan müteahhitleri görüyoruz. Bu müteahhitler neye, hangi planlara göre bu çalışmaları yapıyor merak ediyoruz.”

Yaşanabilir bir Beykoz için nelere dikkat edilmesi gerektiği, eksiklikler ve öneriler konusunda hazırladıkları “Beykoz İmarıyla İlgili Değerlendirme Raporu” hakkında açıklamalar yapan İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz sözlerine şöyle devam etti; “İmar kanunun 18.maddesi belediyeye yüzde 40'a kadar vatandaşın arsasından sosyal ve kültürel ihtiyaçların karşılanabilmesi için bedelsiz yer alma hakkı veriyor. Fakat Beykoz'da zaten bir yaşam var. Bu nedenle yüzde 40 ortaklık payı kesintisi adaletli bir yaklaşım değil. Eksik sosyal yaşam alanları için yüzde 20-25'lik kesintisi makuldür. Uygulamaya geçilmeden önce belediyemize bu teklifi sunuyoruz. Bildiğiniz gibi yine proje alanında bin 500 metre net imar parseli olmayan yere inşaat yapılamıyor. İmar parsellerinin metrekare daha küçük parsellere de imar izni verilmesini teklif ediyoruz. Eğer böyle olmazsa Beykoz Beykoz olmaktan çıkarılacaktır. Yol yakınken bu yanlıştan dönülmelidir. Bu imar planları ile müteahhitler bölgeye girerse ne Beykozlular beykoz da kalır ne de yaşanabilir Beykoz kalır.”

Birol Aydın: Bu ülkenin temel sorunlarını biz çözeriz

Şeref Kaçmaz yapmış olduğu konuşmanın ardından sözü Saadet Partisi İl Başkanı Birol Aydın'a bıraktı. Türkiye ve Dünya gündemi ile ilgili açıklamalar yapan İl Başkanı Aydın ülke olarak üstesinden gelinemeyecek sorun olmadığını vurguladı. Ülkenin içinde bulunduğu bazı temel meselelerini sıralayan Birol Aydın şunları söyledi; “Birinci sorunumuz düşünememe. Çok konuşup az düşünme sorunumuz var. Bizde birçok söz ve adımlar düşünmeden söylenerek atılıyor. O yüzden ekonomiden dış politikaya hep duvara tosluyoruz.  İkinci olarak kamplaşma ve kutuplaşma sorunumuz var. Hangi düşüncede olunursa olunsun bir ve beraber yaşamaya mecburuz. Üçüncü sorunumuz terör.  Yedi düvel üzerimize geliyor deniyor ya bu yedi düvel kim? 15 yıldır yaptığınız yanlış hamlelerden dolayı onlarca cephede savaşıyoruz. PYD, PKK, YPG, İŞİD, FETÖ, AB, Amerika… Aynı andan hepsi ile savaşacak pozisyona soktular bu ülkeyi. Bu bir projedir. İnşallah terör sorunundan büyük bedeller ödemeden kurtuluruz.”

Diğer bir sorunun ekonomi olduğunu söyleyen Birol Aydın son 15 yılda gösterilenlerin tamamen yanılsama olduğunu söyledi. Aydın şöyle devam etti. “İktidarları döneminde bize olmayanı olmuş gibi gösterdiler. 11 ay görevde kalan Saadet Partisi ekonomik anlamda bugüne kadarki en başarılı hükümet dönemidir. 2000 yılından sonra sadece bu ülkede inşaat ve turizmi konuştuk. Tarım, hayvancılık ve sanayiyi  nasıl geliştirebileceğiz diye konuşmadık. Doğuda milletvekili sayısı azalıyor da batıda niye artıyor. Çünkü yatırım yok. Başka bir sorun olan adalet ve hukuk bu ülkede büyük yara aldı.  Adalet ve hukukun sarsıldığı bu ülkede vatandaş kime güvenecek. Şimdi Başkanlık veya Cumhurbaşkanlığı sistemi konuşuluyor. Adının ne olduğu önemli değil asıl orada ne yapacaksınız önemli olan o. “ dedi.

Saadet Partisi İl Başkanı Birol Aydın sözlerini şöyle tamamladı. “Sosyal yapımız, aile ve eğitim.. Hangi evde ne dram yaşanıyor muhtarlarımız sizler iyi biliyorsunuz. Boşanan ailelerin sayısı arttı. Bağımlılık yaşı nereye kadar düştü ortada. Hapishane sayısı mahkûmlara yetmiyor. Adliyede biriken dosyalar. Adliye sarayının büyüklüğü ile övünülmez. Sen asıl adaleti nasıl tesis ettiğin ile övün. Dünyada en çok üniversite sayısı olan ülkeyiz ve bununla övünüyoruz. Ama üniversite sayısı arttırma ile işsizlik sorunu çözülmüyor. Gelir dağılımında adaletsizlik var. Saadet Partisi olarak saydığımız bu sorunları Hangi partili olursa olsun işi ehline vererek çözece bu sorunları çözmeye hazırız.”

Yapılan konuşmaların ardından program katılımcıların soruları ile devam etti. Üç saati aşan bir süre devam eden toplantıda Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın yerel basın ile özel bir sohbette gerçekleştirdi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.