Senfoni tadında ilahiler 'Nefes' verdi

Senfoni tadında ilahiler 'Nefes' verdi

Bengü Efsen Dostluk, Barış, Kültür ve Sanat Derneği, “Nefes; Senfoni Tadında İlahiler Konseri” ile müzikseverlere huzur dolu bir akşam sundu. 

Bengü Efsen Dostluk, Barış, Kültür ve Sanat Derneği tarafından, Beykoz Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen “Nefes; Senfoni Tadında İlahiler Konseri” müzikseverlere huzur dolu bir akşam sundu. 

Tasavvuf Müziği'nin en sevilen eser ve ilahilerinin senfoni tadında seslendirildiği konserde Şef Bengü Efsen yönetimindeki 40 kişilik Dostluk ve Barış Korosu sahne aldı.   

Türk Tasavvuf Müziği nağmeleri ile batı müziği ezgilerinin harmanlandığı konser ilgi ve beğeniyle izlendi.

Mevlana Celaleddin-i Rumi'yi anma törenleri çerçevesinde, Hz. Mevlana'nın şiir ve eserlerinden örneklerin sergilendiği konser, şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı.

Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki etkinliğe, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, meclis üyeleri, ilçe protokolü, STK temsilcileri ve Beykozlu sanatseverler iştirak etti. 

Tasavvuf ve Türk Müziği'ne gönül veren sanatseverlerin beğenerek izledikleri konserde, eserler soprano, alto ve tenor koristler tarafından seslendirildi. Koroya ilçenin ilk ve tek gençlik orkestrası olan Beykoz Gençlik Orkestrası ile Türk Müziği klasik saz topluluğu ile semazenler de eşlik etti.

Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Tasavvuf Müziği'nin en güzel eserlerinin icra edildiği konser ve emekleri için Şef Bengü Efsen'e teşekkür ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi.  

Konserin sonunda katkıları dolayısıyla Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek adına Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'a ve Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu'na onurluk ve çiçek takdim edildi.

Gecede Beykozlu gençlerin bestelediği “Dünya Bir Yana, Beykoz Bir Yana” şarkısı da tanıtıldı. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.