SİYAD Beykoz Şubesi'nde görev değişimi

SİYAD Beykoz Şubesi'nde görev değişimi

Üç dönemdir SİYAD Beykoz Şube Başkanlığı görevini yürüten Adnan Çeliker görevini Cemal Çolak'a devir etti.

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) Beykoz şubesi olağan kongresini gerçekleştirdi. Üç dönemdir SİYAD Beykoz Şube Başkanlığı görevini yürüten Adnan Çeliker görevini Cemal Çolak'a devir etti.

SİYAD Beykoz Şubesi Lokali'nde gerçekleştirilen kongreye AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, SİYAD Genel Başkanı Keramettin Arpacı, SİYAD Onursal Genel Başkanı Sebahattin Sungur, Sinoplu İş Adamları Dernek Başkanı Rasim Erdoğmuş, Sinoplu İş Adamı Mehmet Kuru, SİYAD şube başkanları ve yönetimleri ile dernek üyeleri ve Beykozlular katıldı.

Divan Başkanlığına Fahri Yağlı, katip üyeliklere ise Yunus Ünlü ve Feyyaz Çeliker'in seçilmesinin ardından şehitleri için yapılan bir dakikalık saygı duruşuyla ve istiklal marşı ile başlayan kongrede Faaliyet ve Denetim Raporu okunarak oy birliği ile kabul edildi.  

Adnan Çeliker: Bu derneğin yaşı çocuğumdan büyük

Kongrenin açılış konuşmasını yapan SİYAD Beykoz Şube Başkanı Adnan Çeliker; “Kongreler normalde davullarla ve zurnalar ile olur fakat şehit haberlerinin art arda geldiği bu günlerde eğlenemeyiz.  Güzel günlerin çok yakın olduğunu Güneydoğu'lu bir kardeşimin söylediği ‘Bunların son çırpınışları' dediği vakit beni çok umutlandırdı. İki tanede Sinoplu şehidimiz var kongreden sonra hep beraber şehidimizi uğurlamaya gideceğiz. 1990 senesinde Beykoz Şubesi SİYAD'ın ilk şubesi olarak kuruldu. Kurucu yönetim kurulu olarak başladığım SİYAD'da çok güzel günlerim geçti. 27 sene dile kolay en büyük çocuğumdan dahi büyük bir dernek. Hemşeri dernekçiliği babadan amcadan dayıdan yani nesilden nesile geçen bir olaydır.” diyerek seçilecek yeni yönetimin her zaman arkasında olduğunu ve elinden ne geliyorsa yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Mustafa Gürkan: 27 yıldır aynı binada başka bir dernek yok

Kongreye katılan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'da yapmış olduğu kısa konuşmasında komşu oldukları SİYAD Beykoz Şubesi'nin çalışmalarına bizzat şahit olduklarını söyledi. Gürkan sözlerinin devamında “27 yıldır aynı binada bulunan başka bir dernek belki İstanbul'da bile yoktur.  Bu dernek kucaklayıcı bir liman görevi gördü. Türkiye tekrar büyük bir devlet olmak istiyor. Bizim birlik ve beraberliğimiz daim olduğu sürece bu ülkede taş dahi oynatamazlar. Bölme kelimesi yok, bir ve beraberlik var.” diyerek bugüne kadar derneğe hizmet edenlere teşekkür edip yeni yönetime başarılar diledi.

Yapılan konuşmaların ardından seçime geçilirken divan başkanlığına adaylık için tek liste sunuldu. Yapılan seçimde SİYAD Beykoz Şube Başkanlığına oy birliği ile Cemal Çolak seçildi.

Asil Yönetim Kurulu Listesi şöyle;

1-     Cemal Çolak

2-     Selçuk Çeliker

3-     Serkan Duran

4-     Fatih Aylan

5-     Serpil Berber

6-     Muhammet Turan

7-     Habip Açıkgöz

8-     Tuncay Tarhan

9-     Fedrettin Ekşi

10-  Selamettin Keklik

11-  Engin Arabacı

 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.