Beykozlu gürcüler dedelerini ağırladı

Beykozlu gürcüler dedelerini ağırladı

Beykoz Batum Havalisi Gürcü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bermuxa Yaşlılar Halk Dansları Gurubu'nu ağırladı.

Beykoz Batum Havalisi Gürcü Kültür ve Yardımlaşma Derneği, aralarında yaşları 90'nın üzerinde olan Bermuxa Yaşlılar Halk Dansları Gurubu'nun bazı oyuncularını ve Gürcistan Batum köylerinden gelen yaklaşık 50 kişilik yaşlı dedeleri ağırladı.

Ortaçeşme Huzur Kafe'de gerçekleştirilen programa Beykoz Batum Havalisi Gürcü Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç, Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Nevzat Oral, Beykozlu Samsunlular Dernek Başkanı Ömer Altun ve Gürcistan Müslümanlar Birliği Başkanı Zurab Kemal Tsetskhladze ile Beykozlu Gürcüler katıldı.

Ali Kemal Kılıç: Örf ve adaletlerimizi yaşatma gayreti içindeyiz

Gecede kısa bir açılış konuşması yapan Beykoz Batum Havalisi Gürcü Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç gürcüce selamlama ile sözlerine başladı.  Konuşmasında gelmiş oldukları yörenin örf ve adaletlerini yaşatma gayreti içerisinde olduklarını anlatan Kılıç, İzmir'de yaşanan terör saldırısını lanetleyerek şehit olan polis memuruna rahmet diledi.

Gürcistan Müslümanlar Birliği Başkanı Zurab Kemal Tsetskhladze'de yapmış olduğu konuşmasında amaçlarının 100-130 sene önce topraklardan gelen halkları ile tanışmak olduğunu söyleyerek “dedelerinizin topraklarını mutlaka görmelisiniz” ifadelerini kullandı.  

Yapılan konuşmaların ardından karşılıklı sohbetlerin edildiği gece, Bermuxa Yaşlılar Halk Dansları Gurubu'nun kısa bir gösterisi ile sona erdi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.