Beykoz'da kar kalınlığı 40 santimetreye ulaştı

Beykoz'da kar kalınlığı 40 santimetreye ulaştı

İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Beykoz'un bazı bölgelerinde kar kalınlığı 40 santimetreye ulaştı.

Soğuk hava ve kar yağışı İstanbul genelinde olduğu gibi dün akşamdan beri Beykoz'da da etkili oluyor. Sıcaklık gece -4 dereceye kadar düşerken, şiddetli yağış gece boyunca etkili oldu. Beykoz'un yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 40 santimetre, kıyı kesimlerde ise 13 santimetre olarak ölçüldü. Kar yağışının öğlen etkisini azaltması ve geceye kadar sürmesi bekleniyor.

İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Beykoz'un bazı bölgelerinde kar kalınlığı 40 santimetreye ulaştı. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, kenti akşam saatlerinde etkisi altına alan kar fırtınası Beykoz'da da etkili oldu. Kar kalınlıkları 07.00 itibarıyla 35-40 santimetre olarak ölçüldü. Kar yağışının öğlen etkisini azaltması ve geceye kadar sürmesi bekleniyor.

Karla mücadele araçları iş başında

Ana arterlerde İBB ile ortak çalışan Beykoz Belediyesi, mahalle ve ara sokaklarda da kar yağışı ve buzlanmaya karşı gerekli çalışmaları yürütüyor. Beykoz Belediyesi 5 büyük kar küreme ve tuzlama aracı, 3 kamyonet tipi küreme ve tuzlama aracı, 9 jcb, 2 grayder ve 9 tuz nakil aracı, 1 paletli ekskavatör ve 2 loder kullanıcı ekipleriyle sahada mücadele veriyor.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.