Çelikbilek: Hanefi Dilmaç görevinden istifa etti

Çelikbilek: Hanefi Dilmaç görevinden istifa etti

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek açıkladı. Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç görevinden istifa etti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile basın mensupları ile bir araya geldi. Program kapsamında önemli açıklamalar yapan Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç hakkında yapılan dedikodulara son noktayı koydu.

Başkan Çelikbilek yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Hanefi Dilmaç bizim kardeşimizdir. Kendisi bize gelerek belli bir aşamadan sonra ayrılmak istediğini ifade etti. Kendisine iyi yada kötü yapıyorsun demedim. Ayrılma kararından önce konuyu siyasi büyükleriyle paylaşmasını söyledim… Hanefi beyden bizim bir şikayetim yok. Onunda bizden yana bir şikayeti olduğunu düşünmüyorum. Yaklaşık 8 yıl kendisiyle çalıştım ve çokta memnundum. Neden böyle bir karar aldı bilmiyorum. İlla ömrünü belediyede tamamlayacak diye bir şey yok. Belki siyaset belki ticaret yapacaktır onu bilemem. Hanefi kardeşimizin görevden alınması kesinlikle söz konusu değildir. Kendi kararını kendisi vererek istifa etmiştir. Hizmetlerinden gayet memnundum ama ayrılmak istediğini beyan etti.  Bizde saygı duyarak Kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Yakın zamanda da bir program tertip edip kendisine teşekkür ederek uğurlayacağız. “

Başkan Çelikbilek 2019'da yapılacak yerel seçimlerde Hanefi Dilmaç'ın aday olmasının gayet normal olduğunu ifade ederek “Bu hakkını kullanması kadar normal bişeydir ama etikmidir o tartışılır.” ifadelerini kullandı. Başkan bir soru üzerine Hanefi Dilmaç'ın istifasına bir anlam yükleyemediğini belirten Başkan Çelikbilek “ 2019 seçimlerinde kendisine aday olmayı düşünebilirsin diye sorduğumda ‘hayır başkanım' dedi. Bu ifade ona aittir. Şimdi düşüncesi değişti ise bilemem. “ dedi. Çelikbilek “Partim bana görev verirse bir dönem daha devam ederim” diyerek konu hakkındaki sözlerini tamamladı. .

 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.