Beykoz Cam Sanatı'nda bir ilk gerçekleşti

Beykoz Cam Sanatı'nda bir ilk gerçekleşti

Beykoz'un çeşitli mahallelerinde açılan cam sanatı merkezlerinden biri olan Riva Cam Sanat Merkezi'nde bir ilk gerçekleştirildi.

Beykoz'un çeşitli mahallelerinde açılan cam sanatı merkezlerinden biri olan Riva Cam Sanat Merkezi'nde bir ilk gerçekleştirildi. ‘Cam Geri Dönüşüm' adı altında ilk defa süs eşyası, boru silikat, boncuk ve biblo yapıldı.

Beykoz Kaymakamlığı ve Meslek Eğitim Merkezi'nin girişimiyle Riva'da açılan Riva Cam Sanat Merkezi'nde 26 Aralık 2016 tarihinde başlayan 280 saatlik kurs 20 Ocak 2016 tarihinde sona erdi. Kurs süresince Beykoz'da ilk kez yapılan  ‘'Cam Geri Dönüşüm'' adı altında süs eşya yapımı, boru silikat, boncuk ve biblo yapımı çalışmaları gerçekleştirildi.

Riva Cam Sanat Merkezi'nde Meslek eğitim Öğretmeni Faruk Ferit İncekara yapmış olduğu açıklamada ‘'Yapılan kursun amacı atık camların geri dönüşümünü sağlamak ve Cam işiyle uğraşan kişilere sertifika vermektir.” diyerek kursa şu ana kadar 20 kişinin katıldığını ve 17 kişiye sertifika verileceğini belirtti.

Kursiyer Ertunç Aslan da “Riva'da cam sanatını ileriye götürecek güzel eserler çıkaracağız. Riva'nın tarihi, doğası ve deniz turizmini cam sanatıyla canlandıracaktır.” İfadelerini kullandı.

Riva, cam sanatının dışında Riva İlkokulu'nda Ayhan Aydos'un girişimiyle Taş Sanatı'nda da iddialı. Bu yıl yapılacak sanat çalışmalar Deniz Cam'ı (Sea glass) olarak gerçekleştirilecek.

Riva Cam Sanat Merkezi'nde ileri tarihlerde yeni bir kurs planlanıyor. Kursa katılmak isteyenlerin Beykoz Kaymakamlığı'ndan veya Riva Cam Sanat Merkezinde kayıt formları doldurması yeterli olacaktır.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.