Beykoz'un yeni nesil gençlik vakfı 'TÜGVA

Beykoz'un yeni nesil gençlik vakfı 'TÜGVA

TÜGVA Beykoz Temsilciliği görevini üstlenen Anıl Çınar yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Beykoz'da yeni nesil bir gençlik vakfı olan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Beykoz Temsilciliği görevini Oguzhan Kocatürk'den devralan Anıl Çınar vakfın çalışmaları ve yeni dönemde gerçekleştirecekleri projeler anlattı. Türkiye Gençlik Vakfı'nın benimsediği değer ve düşünceleri sağlıklı biçimde Beykoz gençliğine aktarmaya çalışacaklarını belirten Çınar, vakfın kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

TÜGVA'lı öğrenciler çift kanatlı kuş gibi

Ortaokul ve lise gençliğinin geleceği için çalıştıklarını söyleyen TÜGVA Beykoz Temsilcisi Anıl Çınar yapmış olduğu açıklamada “Beykoz'da ortaokul ve lise gençliğinin dertlerini dinlemek, sorunlarıyla ilgilenmek, yaptığımız her işte Allah'ın büyüklüğünü ortaya koymak ve islami bir gençlik yetiştirmek için çaba gösteriyoruz. Beykoz TÜGVA'lı öğrenciler çift kanatlı kuş gibi bir kanadında eğitim öğretim, diğer kanadında dini eğitimleri, milli şuurları olacak şekilde yetiştirmeye gayret ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi ‘Büyük Medeniyetin Büyük Davası'nı omuzlarımızda hissediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çalışan gençliğe yönelikte hizmet veriyoruz

Beykoz da eğitim/öğretim hayatını bitirmiş çalışan gençliğe yönelik hizmet verdiklerini de belirten Anıl Çınar, ahlak, maneviyat ve eğitim odaklı çalışma yürüttüklerini söyleyerek Beykoz'daki orta ve küçük işletmeleri dolaşarak çalışan gençlikle alakalı görüşlerini alıp, vakfın projelerini esnaflara aktardıklarını dile getirdi.

Sabah namazlarında buluşuyoruz

Bugüne kadar gerçekleştirdikleri faaliyetlere de değinen Çınar şunları söyledi; TÜGVA Beykoz bünyesinde bulanan öğrencilerimizle birlikte ‘Fatih Camii Kürsüsünden İhsan Şenocak' programına her Pazar katılım sağlayarak TÜGVA bünyesinde bulunan gençlerimize ders niteliğinde programlar düzenledik. Ayrıca ilki Beykoz Merkez camiinde olmak üzere her ayın son Pazar sabahı TÜGVA Beykoz yönetimi, TÜGVA Beykoz danışman hocalarımız ve TÜGVA'lı öğrencilerimizle birlikte sabah namazı ve akabinde sohbetler düzenlemekteyiz. ‘Okulun yolu camiden geçer'  sloganıyla her ayın 21'inde okula en yakın camide sabah namazı programı düzenleyip namaz çıkışı simit ve çay ikramı yapıldı.

Okullarda ‘Medeniyet ve Düşünce' kulüpleri

Beykoz'da bulunan okullarda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortaklaşa yaptığımız milli ve manevi değerlerimizi anlatan tiyatro gösterimlerine devam etmekteyiz. Son olarak Ahmet Yenilmez'in ‘Akif' oyunuyla TÜGVA'lı ve Beykozlu öğrencilerimizin huzurunda olduk.

Her okulun bir hamisi olacak

Şubat ayı içeresinde Beykoz'da ki bütün ortaokul ve liselere danışman hoca ve öğrenci temsilci atamaları gerçekleştireceğiz. Ayrıca ‘Hamilik Projesi' kapsamında her okulun hamisi olacak. Böylelikle Medeniyet ve Düşünce kulüplerimiz de yapmış olduğumuz çalışmalar daha verimli ve interaktif olacak.

Spor ve eğitimi birlikte götürmeye çalışacağız

2016-2017 eğitim öğretim yılının 2'inci döneminde TÜGVA Beykoz öğrencilerine Okçular Vakfında Ok eğitimi, yüzme havuzlarında yüzme eğitimi ve okulların bahçelerine dağıtacağımız mini golf setleriyle spor ve eğitimi birlikte götürmeye çalışacağız. İstanbul'daki tarihi yerleri rehber eşliğinde aylık olarak gezdirip kendilerine milli manevi değerlerimizi anlatıp gerekli kazanımları sağlamaya çalışacağız.

Beykoz'da Kadın ve Gençlik Sempozyumu

Katılımcılarının Türkiye genelinden olacak şekilde TÜGVA Beykoz –HAKEDER iş birliğiyle Mart ayı içeresinde Beykoz Kadın ve Gençlik Sempozyumu düzenlemeyi planlıyoruz. Çalışmaları bir aydır devam eden sempozyum için her iki sivil toplum örgütü bütün güçleriyle çalışmalarını devam ettirmektedir. Sempozyumun alt başlıkları arasında Beykoz'un sorunlarının konuşulacağı sempozyumda,inşallah en yakın zamanda detaylarıyla kamuoyuna sunulacaktır.

Kutlu Doğum Haftası'na özel hazırlanıyoruz

Tiyatro hocalarıyla birlikte TÜGVA Beykoz öğrencilerinin oynayacağı, TÜGVA İstanbul İl Başkanı ve diğer ilçelerinde katılacağı Kutlu Doğum Haftası'na özel Beykoz'da bir tiyatro oyunu gösterimi yapılacaktır.

Adres: Kavacık Mahallesi Otağtepe Caddesi Tepeüstü Sokak No:5 Kat: 5 Beykoz (Kavacık İSMEK üstü)

twitter.com/tugvabeykoz

facebook.com/tugvabeykoz

TÜGVA Beykoz Temsilciliği Yürütme Kurulu;

Beykoz İlçe temsilcisi Anıl ÇINAR,

Teşkilat koordinatörü Hüseyin Burak GÜNTEKİN,

Eğitim koordinatörü Bilal HABEŞ AÇILAN

Medya ve İletişim Koordinatörü Harun DİLMAÇ,

Ortaokul koordinatörü İbrahim TEKİN

Lise Koordinatörü Selahattin BEDİRHAN

Çalışan Gençlik Koordinatörü Cihan KOÇ

Kaynak Geliştirme ve Kurumsal İlişkiler Koordinatörü Ahmet ÇAKIR

Sekreterya Birim Koordinatörü Erman ŞAKAR

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.