Beykoz - Yeniköy motorlarında akbil dönemi başladı

Beykoz - Yeniköy motorlarında akbil dönemi başladı

Beykoz - Yeniköy hattında çalışan deniz motorlarında “İstanbul Kart” kullanımına geçildi.

Beykoz-Yeniköy hattında çalışan deniz motorlarında “İstanbul Kart” kullanımına geçildi. Geçmişten günümüze küçük deniz motorlarıyla dolmuş usulü Beykoz-Yeniköy seferlerini yapan Beyden Deniz Ulaşım Hizmetleri'nde yeni bir döneme geçildi.

İstanbul'un Beykoz ilçesinde bulunan Beykoz-Yeniköy İskelesi'nden karşılıklı olarak 4 büyük yolcu motoru ile Beykoz-Yeniköy seferleri artık “İstanbul Kart” ile gerçekleştirilecek.

Dün itibariyle geçerli olmaya başlayan İstanbul Kart kullanımı Sedat Peker'in de katılımı ile hizmete girişinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışta kısa bir konuşma yapan Beykoz Yolcu Motorları Derneği Başkanı Muhittin Molla, “İstanbullulara artık büyük motorlarla ve İstanbul Kart avantajları ile hizmet vereceğiz. Beykoz'umuza ve tüm vatandaşlarımıza bu hizmetin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Beyden yetkililerinden aldığımız bilgi neticesinde, Beykoz-Yeniköy hattında deniz dolmuş seferlerinin 1930'dan beri yapıldığı ve 2012 yılından bu yana da büyük yolcu motorlarıyla seferlerin gerçekleştiği bilgisine ulaştık.

Şubat 2017 itibariyle karşılıklı olmak üzere ve İstanbul Kart kullanımının geçerli olduğu 4 yolcu motoruyla Beykoz-Yeniköy seferleri 20 dakika arayla gerçekleştirilecek.

www.virahaber.com

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.