Beykoz Milli Birlik Hareketi'nde Saadet Partisi yok

Beykoz Milli Birlik Hareketi'nde Saadet Partisi yok

Referandumda ‘Hayır' oyu vereceğini açıklayan kurumların oluşturduğu ‘Beykoz Milli Birlik Hareketi'ne Saadet Parti Beykoz İlçe Teşkilatı katılmadı.

Beykoz'da faaliyet yürüten 14 kurum temsilcisinin bir araya gelerek kurduğu Beykoz Milli Birlik Hareket'i, Nisan ayı ortalarında anayasa değişikliği için yapılacak olan referandumda ‘Hayır' için ortak hareket etme kararı aldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz İlçe binasında bir araya gelen kurum temsilcileri imzaladıkları ortak bildiriyi kamuoyu ile paylaştı. CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan tarafından ziyaret edilen Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz'ın ‘Milli Birlik Hareketi' içinde olacağı ve birlikte hareket edecekleri yönünde çıkan haberlerin aksine toplantıya katılmaması ve bildiriye imza atmaması dikkat çekti.

Toplantıda ayrıca Pazar günü saat: 13.00'de Beykoz Vakfı Konferans Salonu'nda İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, Gazeteci Yazar ve eski MHP Milletvekili Nazif Okumuş, Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan ve Anayasa Hukuku Prof. Dr. Meltem Dikmen Caniklioğlu konuşmacı olarak katılacağı bir panel düzenleneceği duyuruldu.

Büyük Birlik Partisi Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin tarafından okunan ‘Milli Birliğe Davet' konulu basın açıklaması şu şekilde;

Emperyalizm dediğimiz yedi düvel üzerimize çullanmış, bir tarafta Güney ev Doğu Anadolu'da arkasında dış güçlerin bulunduğu silahlı terör örgütlerinin saldırıları karşı vatan bütünlüğünün korunması, diğer tarafta güney sınırlarımızın güvenliğini tehdit eden düşman koridoruna karşı kalkan harekatı ile nefis müdafaası içindeyiz.

Şehirlerimizin bağrında patlatılan bombalı saldırılarla evlerimizde feryatlar yükselmekte, ocaklar sönmekte, şehitler vermekteyiz. Emperyalizm dediğimiz yedi düvel haçlı zihniyeti ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni çökertme ve Türk Milleti'ni psikolojik olarak sindirme peşindedir.

Tarih göstermiştir ki Türk Milleti zor şartlar karşısında birleşmesini bilen millettir. Dış güçler birleşen Türk Milleti'nin karşısında durulmayacağını çok iyi bilmektedir. Bu nedenle telaş içindedirler.

Şimdiki şartlarda anayasa değişikliği teklifi ve referandum nedeniyle Türk Milleti Evet veya Hayır şeklindeki tercih farklıkları ile karşı karşıya gelmektedir.

Ülkemizin birlik ve beraberliği adına Atatürkçü Düşünce Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği ve Milli Anayasa Hareketi Beykoz temsilcilikleri tarafında yapılan çağrı Beykoz çevresi tarafından olumlu karşılanmış ve yapılan 26 Ocak 2017 tarihli ortak toplantıda aşağıda imzası bulunan kuruluşlar tarafından Beykoz Milli Birlik Hareketi adı ve ilkeleri etrafında birleşmesine kara verilmiştir.

1.  Anayasa değişikliği teklifi ve referandum nedeniyle Türk Milleti evet ve hayır şeklindeki tercih farklılıkları ile karşı karşıya getirilmektedir. Aynı nedenle yüce meclisimizin karşıt kamplara bölünerek maruz bırakıldığı tatsız olaylar, yakın günlerimiz adına da ibret alınacak ders olmaktadır.

2.  Ülkemiz savaş içinde iken anayasa değişikliği girişimi milli birliğimiz adına zarar verici olmaktadır. 

3.  Kaldı ki anayasa değişikliğinin kabul edilmesi takdirinde, devletin bütün yetkilerinin tek şahsın elince toplanacağı, meclisin ve milli iradenin yok edileceği, bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ve Türk Milleti'nin akıbetinin felakete sürükleneceği açıkça görülmektedir.

4.  Belirtilen nedenlerle 05.02.2017 Pazar günü saat: 13.00'de Beykoz Vakfı Konferans Salonu'nda Milli Anayasa Konulu düzenlenen panelde; İstanbul Barosu Başkanı Mehmet DURAKOĞLU, Gazeteci Yazar ve eski MHP Milletvekili Nazif OKUMUŞ, Eski İç İşleri Bakanı Sadettin TANTAN ve Anayasa Hukuku Prof. Dr. Meltem Dikmen CANİKLİOĞLU konuşmacı olarak yer alacaktır.

Yedi Düvele karşı vatanımızı ve milli varlığımızı korumak uğruna savaş halinde olduğumuz dönemde, önce vatan sorumluluğu ile Beykoz halkımızı kutsal gördüğümüz milli birliğimiz etrafında birleşmeye davet ediyoruz.

Bildirinin altında imzası bulunan Beykoz Milli Birlik Hareketi katılımcılarının isimleri ise şöyle;

1- Milli Anayasa Hareketi Beykoz İlçe temsilciliği Başkanı Ferda Kazancıbaşı

2- Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz İlçe Başkanı Mualla Sert

3- Cumhuriyet Kadınları Derneği Beykoz İlçe Başkanı Esra İspalarlı

4- Demokratik Sol Parti Beykoz İlçe Başkanı İbrahim Uysal

5- Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan

6- Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz

7- Büyük Birlik Partisi Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin

8- Ulusal Gönüllüleri Beykoz İlçesi adına Afat Erdoğan – Mehmet Öncü – Hasan Benli – Mehmet Yanç

9- Beykoz Milli Birlik Hareketi Yazı işleri görevlisi Gülişan Özdemir

10- Memleket Sevdalıları Derneği adına Önder Manoğlu

11- Türkiye Gençlik Birliği (TGB) temsilciliği Meltem Şahin

12-  Türkiye Liseliler Birliği (TLB) İlker Tokgöz

13- Türkiye Kuvai Milliye Mücahit ve Gaziler Derneği İstanbul Şubesi Kadir Ayazoğlu

14- Söz Konusu Vatansa Sivil İnisiyatif Kuruluşu Av. Ayşe Yıldırım

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.