Beykozlular 450 ila 540 bin hayat kurtarabilir!

Beykozlular 450 ila 540 bin hayat kurtarabilir!

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, kan stoklarının yetersiz olduğunu açıklamasının ardından AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları da harekete geçti.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, son dönemde yaşanan terör olayları, Fırat Kalkanı Operasyonu ve kış koşulları nedeniyle kan stoku azalan Kızılay'a destek olmak amacıyla “Sorumluluk kanımızda var. Kan bağışı hayat kurtarır.” Sloganı ile kan bağışı kampanyası düzenliyor.

Türk Kızılayı Genel Merkezinden kan stoklarında düşüş yaşanması nedeniyle yapılan çağrının ardından harekete geçen AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları,  4 - 5 Şubat (Cuma ve Cumartesi) Beykoz Merkez Onçeşmeler önünde, 6 Şubat Pazartesi günü de 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda (Beykoz Belediye Meydanı) kan bağışı kampanyası düzenliyor.

Her bir ünite kan 3 hayat kurtarıyor

Konu hakkında bir açıklama Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, ülkemizin her yıl yaklaşık 2 milyon ünite kana ihtiyacı olduğunu belirterek “Beykoz'un nüfusunun 250 bin, bunun yaklaşık 150 bin ila 180 bin  kadarının kan bağışı yapabilecek durumd. Her bir ünite kan 3 hayat kurtarıyor. Dolayısıyla sadece Beykozlular olarak 450 ila 540 bin vatandaşımızın hayatını kurtarabiliriz.” ifadelerini kullandı.

‘Sorumluluk Kanımızda Var'

15 Temmuz hain darbe girişiminde Gazi olan Gençlik Kolları İlçe Başkanı Güler sözlerini şöyle tamamladı.'Beykozlu hemşehrilerimizin vatan millet konusunda hiç bir destek ve hiç bir beklenti duymaksızın ayrı bir aşk ayrı bir sorumluluk taşıdığını 15 Temmuz'da bir kere daha ispat etmiştir.Bundan dolayı biz kan bağışı organizasyonumuzun sloganını 'Sorumluluk Kanımızda Var.'

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.