Beykoz'da hasta sayısı 1 milyonu geçti

Beykoz'da hasta sayısı 1 milyonu geçti

İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Kamil Özdil, Beykoz Devlet Hastanesi'ni ziyaret etti.

Geçtiğimiz ay, Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi Yöneticisi iken İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri olarak atanan Doç Dr. Kamil Özdil, birliğine bağlı hastanelere ziyaretlerini sürdürüyor.

Genel Sekreter Özdil'e, tanışmak amacıyla yapmış olduğu ziyaretlerde hastanelerin genel durumlarıyla ilgili brifingde verildi. Almış olduğu brifingler sonucunda, Sağlık Bakanlığı'nın geliştirmiş olduğu yeni politikalara yönelik düşüncelerini anlatan ve bu politikaların uygulanmasını isteyen Doç. Dr. Kamil Özdil'e, Beykoz Devlet Hastanesi'nde bir sunum yapıldı.

Beykoz Devlet Hastanesi hakkında brifing verildi

İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği İdari Hizmetler Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yavuz Baştuğ,  Mali Hizmetler Başkanı Erdoğan Karabayır ve diğer koordinatörlerle birlikte Beykoz Devlet Hastanesi'ne gelen Genel Sekreter Kamil Özdil'i, Hastane Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, Yardımcıları Dr. Abdurrahman Besler, Dr. Oğuz Ayhan, Dt. Hatice Öztürk Kınık, İdari ve Mali Hizmetler Müdiresi Nurten Önde ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdiresi Necibe Köse karşıladı.

Sabah kahvaltısında Beykoz Devlet Hastanesi yöneticileriyle bir araya gelen Genel Sekreter Özdil'e Beykoz Devlet Hastanesi'nin işleyişi ve genel durumu ile ilgili bilgi verildi. Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu'nun vermiş olduğu brifingde 2014, 2015 ve 2016 yılı verileri ele alınırken, hasta yoğunluğu nedeniyle oluşturulan yeni birimler üzerinde de değerlendirmeler yapıldı.

2016'da 1 milyon 285 bin hasta

Yıllar bazında ortaya konulan istatistiklerde en çok hasta memnuniyet oranları üzerinde durulan toplantıda, son üç yılda Beykoz Devlet Hastanesi'nin hasta sayısının arttığına da vurgu yapıldı. 2014 yılında, 1.039.472 olan hasta sayının 2015 yılında, 1.178.446 ve 2016 yılında ise 1.285.873 kişiye ulaştığı ifade edilen brifingde Merhum Doktor Özer Odabaşı'nın kurduğu ÖSEV'in yaptırmış olduğu çocuk acil servisinin hasta sayısının artmasında etken olduğu kaydedildi.

Sağlık hizmetleri alanında 150 uzman hekim, 10 pratisyen,  224 hemşire ebe ve diğer alanlarda 100, hizmet alımları alanında da 296 kişinin görev yaptığı Beykoz Devlet Hastanesi'nde genel toplamda 950 kişi çalıştığı belirtilirken, bu çalışanların 293 yatan hastaya, 36 yoğun bakım hastasına, 121 poliklinik odasına ve 9 ameliyathane masasına, diğer lojistik gereksinimleriyle birlikte hizmet verdiği belirtildi.

Amaç memnuniyeti arttırmak

Beykoz Devlet Hastanesi'nin genel verilerinin iyi olduğunu ifade eden İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Kamil Özdil, görüntüleme de verilen randevu sürelerinin hassasiyetle üzerinde durulması gerektiğini bu tarz hizmetlerde sürenin hasta memnuniyetinde artış sağladığını dile getirirken, yoğun bakımların işleyişinin de hayat kurtarmada önemli etken olduğunun altını çizdi.

Beykoz Devlet Hastanesi idarecilerine teşekkür eden Doç. Dr. Kamil Özdil amaçlarını; devlet hastanelerinden hizmet alan vatandaşların memnuniyetini arttırmak, oluşan sağlık sorunlarını en iyi şekilde tedavi edebilmek ve kalite açısından özel hastanelerle en iyi şekilde rekabet etmek olarak açıkladı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.