TÜİK kapılarını Beykoz'un öğrencilerine açtı

TÜİK kapılarını Beykoz'un öğrencilerine açtı

TÜİK İstanbul Bölge Müdürlüğü ile Beykoz Kavacık Borsa İstanbul Ortaokulu arasında iş birliği protokolü imzalandı.

TÜİK İstanbul Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan 'TÜİK Kapılarını Öğrencilere Açıyor ' projesi kapsamında öğrencilerde istatistik bilincinin geliştirilmesi amacıyla TÜİK İstanbul Bölge Müdürlüğü ile Beykoz Kavacık Borsa İstanbul Ortaokulu arasında iş birliği protokolü imzalandı.

TÜİK İstanbul Bölge Müdürü İsmail Gökalp ile Beykoz Kavacık Borsa İstanbul Ortaokulu Müdürü Seçkin Doğan tarafından imzalanan protokol kapsamında öğrenciler TÜİK İstanbul Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek TÜİK çalışmalarını yakından izleyebilecekler. Öğrenciler  TÜİK uzmanları tarafından TÜİK hakkında bilgiler alacakla ve yine  Bölge Müdürlüğü uzmanları tarafından ayrıca öğrencilere TÜİK web sitesinin tanıtımı yapılarak öğrencilere TÜİK tarafından hazırlanan verilere nasıl erişebilecekleri öğretilecek.

Protokol imza töreninde konuşan TÜİK İstanbul Bölge Müdürü İsmail Gökalp “Sizin en hayırlınız insanlığa hayırlı olanınızdır sözünü kendimize şiar edindik. Bu kapsamda ' TÜİK Kapılarını Öğrencilere Açıyor ' projemizi hayata geçirdik ve çalışmalara başladık. Öğrencilerimizde hem kendilerinin hem Türkiye'mizin geleceği açısından istatistik bilincinin yerleşmesi çok önemli. Bilimsel çalışmalar yapabilmek adına ihtiyaç duyulan verilere nasıl ulaşabileceklerini yavrularımıza öğreteceğiz. Bu yaşta istatistik bilincinin yerleşmesi ilerideki hayatlarında onlara katma değerler sağlayacaktır ' dedi.

Beykoz Kavacık Borsa İstanbul Ortaokulu Müdürü Seçkin Doğan ise ' Bölge Müdürümüz şahsında tüm TÜİK ailesine teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin TÜİK 'in ürettiği resmi istatistiklere nasıl ulaşabileceğini bilmesi  öğrenim hayatlarında ve sonrasında kendileri için yol gösterici verileri elde edebilmeleri anlamına geliyor. Böyle bir projeyi öğrencilerimizle buluşturduğum için son derece mutluyum.' şeklinde konuştu.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.