Genç Şef Adayı Beykoz'u gururlandırdı

Genç Şef Adayı Beykoz'u gururlandırdı

Beykozlu Berk Vural Ürün, İstanbul Uluslararası Gastronomi Festivali'nde Dünya 3.sü olarak bronz madalya kazandı.

Beykozlu Berk Vural Ürün (19), 15. İstanbul Uluslararası Gastronomi Festivali'nde Dünya 3.sü olarak bronz madalya kazandı. Başarılı şef adayı geçen yıl da aynı yarışmada üçüncülük elde etmişti.

Ödül ‘Tuzda Balık'la geldi

2-5 Şubat 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar Alanında düzenlenen festivalde uluslararası alanda birçok aşçı ve şef hünerlerini sergiledi. Kavram Üniversitesi Gastronomi 1. sınıf öğrencisi olan Berk Vural Ürün, yarışmada tuzda balık pişirerek sunum ve lezzetiyle birçok aşçıyı geride bıraktı.

Berk Vural Ürün: Hedefim başarılı bir şef olmak

Başarısının ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i ziyaret eden ve madalyalarını takdim eden Ürün:  “Ülkemizi yurt dışındaki yarışma ve turnuvalarda en iyi şekilde temsil etmeyi, zengin yemek kültürümüzü tanıtmayı ve bayrağı en yukarı çıkarmayı düşünüyorum. Hedefim eğitimimi tamamlayarak başarılı bir şef olmak, bunun için daha çok çalışacağım ve sektörü yakından takip edeceğim” dedi.

Beykozlu gençlerin başarılarıyla gurur duyduklarını ifade eden Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçedeki gençleri spordan kültüre her alanda desteklediklerini ifade ederek Berk Vural Ürün'ü tebrik etti. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.