Kaşıtoğlu kapattırdı Kaymakam Katırcı tekrar açtı

Kaşıtoğlu kapattırdı Kaymakam Katırcı tekrar açtı

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu tarafından kapattırılan İHH'nın “askıda kıyafet” kampanyası tekrar başladı.

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği, bir farkındalığa daha imza atarak, Beykoz'da mülteciler ve muhtaçları ısıtacak sımsıcak bir kampanya başlattı. “Dolabında Durmasın, Sokakları ısıtsın” sloganıyla duyurulan “askıda kıyafet” kampanyası kapsamında giysi kabini Kavacık Meydanı'na tekrar kuruldu.

Yaklaşık bir sene önce Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu tarafından nedeni henüz bilinmeyen bir sebepten ötürü kapattırıldığı öğrenilen “askıda kıyafet” kampanyası düzenlenen bir törenle Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Özbek tarafından tekrar hayata geçirildi.

İlçedeki mülteciler başta olmak üzere ihtiyaç sahipleri için hazırlanan kampanyanın açılışına, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Özbek, İHH Beykoz Temsilcileri, İHH Beykoz Gönüllü Hanımları ve vatandaşlar katıldı.

Kavacık Mezarlığı'nın karşısına kurulan kabinde, vatandaşlar kullanmadıkları kıyafetlerini getirerek standa asacak. İhtiyaç sahibi vatandaşlar da buradan istedikleri kıyafetleri ücretsiz olarak alabilecek. 

Ahmet Çakır: “İhtiyaç sahipleriyle hayırseverleri bir araya getiriyoruz”

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Başkanı Uğur Yoleri'yi temsilen bir konuşma yapan Kurumsal İlişkiler Sorumlusu Ahmet Çakır amaçlarının ihtiyaç sahipleriyle hayırseverleri bir araya getirmek olduğunu belirterek şunları söyledi; “Standımızın başında herhangi biri kalmayacak. Bu çalışma bizim öz kültürümüzle, geleneklerimizle bağ kuruyor. Geçmişte uygulanmış olan ‘Sadaka Taşı' ve ‘Askıda Ekmek' uygulamaları gibi bir çalışma olmasını temenni ediyoruz. Burada adeta iyilik yap denize at misali bir yardım çalışması olup elbise sirkülasyonu yapılması ve bu çerçevede amacına ulaşmasını hedeflemekteyiz. Elbise bırakanlar ile ihtiyaç sahipleri standın düzeninde dikkat ederlerse amacına ulaşması da o kadar kolay olacaktır.  Ve hayırsever vatandaşlarımız buradaki alana fazla ürün getirmek yerine alanı göz önünde bulundurarak hayırlarının da heba olmaması amacıyla yeteri kadar getirebilirlerse seviniriz. Bu kış aylarında sokakta yasayanlar birbirine güven içerisinde ülkemizde muhacir Suriyeli olsun ya da olmasın tüm ihtiyaç sahipleri ailelerimizin burada vatandaşlarının hayırlarının birbirleriyle takası şeklinde zuhur edecek inşallah” diyerek bu iyilik hareketinin Mart ayına kadar devam edeceğini söyledi.

Ahmet Katırcı: “Türkiye dünyaya yardımın nasıl yapılacağını gösterdi”

Bu uygulamanın soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahiplerini ısıtacağını belirten Kaymakam Ahmet Katırcı: “Geleneksel kültürümüzün bir parçası olan askıda ekmek olması gibi, mağdur olan kişilerin askıdan kendilerine uygun kıyafeti almaları sağlandı. Ülkemiz dünyaya yardımın nasıl yapacağını gösteriyor. Dünyada en çok mülteci barındıran ülkeyiz, 66 ülkenin nüfusundan çok mülteci var. Bu hareket Türkiye'nin ciddiyetini gösteriyor. Vakıflar gibi kuruluşlarla tüm dünyaya hayırseverliği biz öğrettik. Bizim milletimize has olan hasletleri devam ettireceğiz. Burada ihtiyaç sahibi kişileri utandırmadan onlara yardım etmek de önemli bir hareket. Bu uygulama çok önemli bir çalışmadır. Emeği geçen İHH Beykoz Temsilcileri, İHH Beykoz Gönüllü Hanımlara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.