Beykoz bağımlılıkla mücadelede 'Etme' diyecek

Beykoz bağımlılıkla mücadelede 'Etme' diyecek

Beykoz'da öğrencilerde madde bağımlılığı konusunda farkındalık yaratmak için hazırlanan ‘Etme' adlı tiyatro oyunun galası yapıldı.

Beykoz Kent Konseyi ve Yeşilay Beykoz Şubesi işbirliğiyle “Yeşilay Haftası” kapsamında öğrencilerde madde bağımlılığı konusunda farkındalık yaratmak için hazırlanan ‘Etme' adlı tiyatro oyunun galası yapıldı.

Beykoz Çavuşbaşı Çok Programlı Anadolu Lisesi Dr. Mert Can Engin Konferans Salonu'nda gerçekleşen galaya Beykoz Belediye Başkanı Yardımcısı ve Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, Yeşilay Beykoz Şube Başkanı Necla Sümer ve dernek üyeleri, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, İlçe Sosyal Yard. Vakfı Müdürü Selim Safi, İlçe Sağlık Müdürü Çiğdem Gökçe, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Nur Şatıroğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Muharrem Kaşıtoğlu: “Toplumsal meselelerin anlatılmasında en etkili yol tiyatrodur“

Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “Toplumsal meselelerin anlatılmasında en dikkat çekici yol tiyatrodur. İzleyeceğiniz oyunda madde bağımlılığına vurgu var. Bunun yanısıra teknoloji bağımlılığını da unutmayalım. Çocuklarımız bu yüzden kitap okumaz oldu. Okullarımızı kütüphanelerle, sevilen yazarların kitaplarıyla zenginleştiriyoruz. Lütfen bunları okuyunuz. Beykoz Belediyesi, Kent Konseyi ve Yeşilay olarak yaptığımız bu etkinliklerle amacımız, çocuklarımızın duygusal ve sosyal zekâsına katkı sunarak, geleceklerine dair doğru kararlar vermelerini sağlamak.” dedi.

Necla Sümer: ”Bağımlı Olmadan, Bağımlılığı Anlatmak İçin Buradayız”

Yeşilay Beykoz Şube Başkanı Necla Sümer: “Yeşilay Haftası'nda gençlere, madde kullanımının zararlarını anlatmak için tiyatroyu seçtik. Bu anlamda tüm STK'ların bize destek olmasını diliyor, tüm gençlerimizi önerileriniz ve tanışma için derneğimize bekliyoruz.” diye konuştu.

Beykoz Çavuşbaşı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Nuray Özkan, mücadeleye katkı sunan Beykoz Kent Konseyi ve Yeşilay Derneğine çok teşekkür etti.

Okul yönetimi, Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu'na, Konseyin Sağlık ve Spor Çalışma Grubu ile Eğitim Kültür Turizm Çalışma Grubuna, Yeşilay Derneği ve Tiyatro ekibine plaket takdimi yaptı.

Etme adlı tiyatro gösterisi Mart ayı boyunca Beykoz'daki 16  lisede devam edecek.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.