Beykoz 16 Nisan referandumuna hazır

Beykoz 16 Nisan referandumuna hazır

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, 16 Nisan'daki halk oylamasına 43 gün kala kampanya startını verdi. 

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, 16 Nisan'daki halk oylamasına 43 gün kala kampanya startını verdi. Yaklaşık 3 bin teşkilat mensubunun katıldığı halk oylaması programında konuşan İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, neden 'Evet' denmesi gerektiğini anlattı. İl Başkanı Temurci, “FSM de bir destan yazan, üç şehidi, onlarca gazisi olan Beykoz. 16 Nisan'da verilecek kararın 15 Temmuz'un finali olacağını unutma.” dedi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı'nın referandum kampanyasına İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve partililerin katılımıyla start verildi. R. Şahin Koktürk Spor Salonu'nda yapılan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması programına ayrıca milletvekilleri Hurşit Yıldırım ve Hasan Sert, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kurucu İlçe Başkanı A. Hulusi Batu, İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi M. Hanefi Dilmaç ile meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları katıldı.

Yaklaşık 3 bin teşkilat mensubunun katıldığı programın sunuculuğunu yapan Tanıtım ve Medya Birim Başkanı Zafer Aslan'ın kullandığı slogan ve sözlerle salonda coşku zirve yaptı. Program boyunca tezahüratları ile susmayan gençlik kolları ile sallanan ‘Evet' bayrakları ve atkılarla adeta görsel bir şölen yaşanırken, salonun 'Evet' yazılı balonlarla süslendiği görüldü.

Mustafa Gürkan: Biz millet dedikçe birilerinin kimyası değişiyor

Folklor gösterisi ile başlayan programın açılış konuşmasını AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan gerçekleştirdi. Bulunduğu yerden salona baktığında ne kadar enerjik, ne kadar güçlü,  ne kadar büyük bir teşkilat olduklarını ifade eden Gürkan konuşmasında“ Bugün yeni bir yolculuğa başladık. Bugüne kadar tam on bir sefer yaptık ve hamdolsun ki hepsinden başımız dik anlımız ak ayrıldık. İnşallah çıkmış olduğumuz bu seferden de birlik ve beraberlik içinde başarıyla çıkacağız. Biz bu yolculuğa bu ülkenin kardeşliğini birlik ve beraberliğini büyütmek için çıktık.  Ecdadımızın bu topraklara gelmesi ve bu topraklarda kalması asla tesadüf değildir. Büyük bir mücadele vererek varolunan bu topraklarda bizlerde mücadelemize devam edeceğiz.  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi dediğimiz bu düzenlemenin tek bir belirleyicisi var oda millettir. Bu sistem, sadece ve sadece milletin karar vereceği ve denetleyeceği sistemin ta kendisidir. Biz millet dedikçe birilerinin kimyası değişiyor. 16 Nisan'da bu sistem büyük bir oy oranı ile geçecek ve güçlü Türkiye, özlenen yarınlar olacaktır. “ ifadelerini kullandı.

Hedefimiz %65'in üzerinde oy

Düzenledikleri program ile referandum çalışmalarına Beykoz'a yakışır şekilde sert bir çıkış yaparak başlamak istediklerini belirten İlçe Başkanı Gürkan; “Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz başarıyı 16 Nisan'da biraz daha arttırmak istiyoruz. Beykoz'da başka hiç bir siyasi parti bu oy oranına çıkamaz. Öncelikle ilk hedefimiz aldığımız 89 bin oyu yerinde tutmak. Asıl hedefimiz ise 90 bin oyun üzerine çıkarak 110 bini yakalayıp %65'in üzerinde oy almaktır.” diyerek Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker, SKM Başkanı Tuncer Dede ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i yanına çağırarak 16 Nisan referandumuna hazır olduklarının mesajını verdi.

Yücel Çelikbilek: 16 Nisan'da tabiki evet diyoruz

İlçe Başkanı'nın ardından konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek sözlerine bir kaç günlük davetle salonu dolduran teşkişlat mensuplarını tebrik ederek başladı. Çelikbilek sözlerine şöyle devam etti; “Sizler yüreklerinizi ortaya koyarak bu salonları doldurdunuz. Anlaşıldı ki bu salonlar artık AK Parti Beykoz teşkilatlarına yetmiyor. Sözümüz olsun daha büyük salonlar yapmayı Allah bizlere nasip etsin.  Bu milletin tarihinde çok farklı dönemler görüldü, çok farklı savaşlar yaşandı. 16 Nisan'dan itibaren bu ülkede asla savaş olmayacaktır. 16 Nisan bu milletin geleceği için, barış için atılan büyük bir adımdır. 16 Nisan bu milletin bir kere daha geleceğini yakalamak için koştuğu tarih olacaktır. Yapılacak iş çok basit. Sadece size verilen pusulanın üzerine evet mührü basacaksınız. Evet diyerek kulaklarına pamuk tıkayan bir takım insanların kulaklarındaki pamuğu çıkaracağız. Ülkenin geleceği yarınlar için, kardeşlik barış için, Türkiye'nin güçlenmesi için 16 Nisan'da tabiki evet diyoruz.” dedi.

Hurşit Yıldırım: 16 Nisan'da vesayete dur diyeceksiniz

Beykoz'dan sorumlu Milletvekili Hurşit Yıldırım da yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi; “40 yıldır tartıştığımız bir hususa 16 Nisan'da sizler karar vereceksiniz. Sizler 16 Nisan'da yeter söz milletindir diyeceksiniz. 15 Temmuz'da darbelere dur dediğiniz gibi vesayete de dur diyeceksiniz. Bu sistem ile %50'nin üzerinde oy alan hükümeti ve yürütmeyi artık doğrudan siz seçeceksiniz. Parlamenter sistem milli iradeyi yansıtmayan bir sistemdir. Milli iradeyi yansıtan güçlü bir hükümet çıkaracak tek sistem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'dir. Bu sistemde sadece ve sadece seçmen güçlüdür.”

Hasan Sert: Bu ülkede ne tek adamlık nede rejim sorunu yoktur

Beykoz'da ikamet eden Milletvekili Hasan Sert'de sözlerine başlamadan önce salondaki atmosferden dolayı Beykoz teşkilatını tebrik etti. Sert yapmış olduğu konuşmasında ise “Bu referandum sadece anayasa değişikliği yada evet hayır referandumu değil. Bu olaya Balkanlardan, Kafkasya'dan, Afrika'dan Ortadoğu'dan bakmak lazım. Ezilen milletlerin yüreklerinden bakmak lazım. Çünkü onlar gece gündüz Türkiye'nin güçlenmesi için dua ediyorlar. Biz sadece kendimiz için yaşayamayız. Çünkü biz bir köprünü ayakları gibiyiz. Bugün kadar 65 hükümet kurulmuş ve ortalama ömürleri de 1,5 yıl sürmüş. 15 yıllık AK Parti iktidarı ile bu düzen bozularak ülkeye istikrar gelmiştir. Başarının arkasından ihracat , milli gelir rekorları kırıldı… CHP iki argüman üzerinde çok duruyor. Diyorlarki Recep Tayyip Erdoğan rejim değiştiriyor. Türkiye'de rejim sorunu yada tartışması yok. Bu oylama rejim oylaması değil cumhurbaşkanlığı makamının aktif hale gelmesinin sistem oylamasıdır. Ayrıca CHP tek adamlıktan vurmaya çalışıyor. CHP'nin konuşacağı bişey olmadığı için bu iki konuyu gündemde tutuyor. Bu ülkede ne tek adamlık nede rejim sorunu yoktur. Bu sistem ile Türkiye'nin tıkanan kanalları açılacaktır.” 

Selim Temurci: 16 Nisan'da yazılacak zaferin startını verdik

Kürsüye son olarak İstanbul il Başkanı Selim Temurci davet edildi. Büyük bir tezahüratla sahneye gelen Temurci salondaki coşkunun 16 Nisan'ın habercisi olduğunu söyledi. Temurci konuşmasına şöyle devam etti; Beykoz'da bugün bir yola çıkışın, 16 Nisan'da yazılacak yeni bir zaferin start toplantısındayız. 18 maddeyi anlatarak milletimizi ikna edemeyeceğimizi biliyoruz. Çünkü biz sevginin adı olan bir partiyiz. Biz her şeyden önce gönüllere köprü olmaya geldik. CHP Genel Başkanı gençlere kafayı takmış,18 yaşında mecliste ne işleri var diyor. Biz Fatih'in emaneti olan şehir İstanbul'da yaşıyoruz. O Fatih ki 1451'de tahta çıktığında 19 yaşındaydı. Alamazsın dedikleri İstanbul'u fethettiğinde 21 yaşındaydı. Biz o Fatihlerin torunlarıyız. Bizim medeniyetimizde gençlik inançtır. Gençlik, yeri geldiğinde tankların karşısında durmak, medeniyetine sahip çıkmak demektir. Çünkü bu ülke ruhu genç olanlarla ayakta kaldı. 

CHP'ye oy vermiş kardeşlerimizi bu zulmünden kurtarmak zorundayız

FSM Köprüsü'nde destan yazan, üç şehidi, onlarca gazisi olan Beykoz. 16 Nisan'da verilecek kararın 15 Temmuz'un finali olacağını unutma. Beykoz'un 45 mahallesinde  CHP'ye oy vermiş kardeşlerimizi CHP'nin zulmünden kurtarmak zorundayız. Onun için sorumluluğumuz büyük.  Beykoz'un 513 sandığında kim olduğuna bakmaksızın herkesi kucaklayacağız. Çünkü bu siyasi parti meselesi değil gelecek istikrar meselesidir. Bu ülkede darağacında sallandırılan, darbelerle indirilen başbakanları görmek istemiyorsak, 15 Temmuzlar tekrar olur mu diye düşünmek istemiyorsak, artık bu ülkede milletin dediği olsun istiyorsak önce gönüllere girerek her kesimi mutlaka referandumda evet demeye davet etmeliyiz. Biz istikrarımız için Evet diyeceğiz.  Biz mutlaka istikbalimiz için, istiklalimiz için evet diyeceğiz. Gönüllere giren bir dil kullanacağız. Hangi partiye oy vermiş olursa olsun herkesi, her kesimi sandığa davet edin. Geleceğimiz için Evet demeye davet edin. 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasi hayatı bitecek

Cumhuriyeti kurduğunu iddia eden parti neden evet demiyor. Çünkü bu sistem ile millete gidilecek. Toplumun çoğunluğunun oy verdiği biri Cumhurbaşkanı seçilecek. CHP'nin demokrasiye geçildikten sonra tek başına iktidara geldiğini hatırlıyormusunuz. Ara sıra koalisyonlarla iktidara tutunuyorlardı. Artık oyun bitti. CHP artık DHKPC ile kol kola yürüyemeyecek. Artık bu millet CHP'nin bu anlayışını tasfiye edecek. 16 Nisan gecesi Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasi hayatı bitecek ve Türkiye'de herkesi kucaklayacak yeni siyasi anlayışlar olacak.”

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.